| katty_6203 a întrebat:

Credeti ca Dan Diaconescu va putea scoate Romania din criza? Romanii il sustin f.mult din cate se observa, credeti ca are sanse de a deveni el presedintele tarii noastre?(Nu le am cu politica, insa acesta fiind subiectul principal sustinut peste tot in televiziune, as vrea sa vad care sunt si parerile voastre)happy

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

De obicei, sunt adepta ideii,, merita incercat!" dar acum imi permit s anul fiu de acord.In niciun caz nu-l vad pe Diaconescu presedintele Romaniei. Daca stam sa ne gandit, oare cine ar fi potrvit pentru acest post? Nimeni nu pare demn de acest nume de,, presedinte".

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dan Diaconescu nu are cum sa ajunga presedinte al Romaniei.De ce, e simplu cat de cat, nu il lasa si nu il va lasa niciodata partidul, si prin partid aici ma refer la intreaga clasa politica din tara noastra.Intradevar e simpatizat de o masa de oameni dar problema e ca oameni respectivi sunt oameni fara nici o putere pe plan politic. Politica nu se faca la televizor, se face uite un exemplu, la Snagov, cu usile inchise.Degeaba esti sustinut de oameni daca nu ai cum intra in cercul inchis al puterii.Si nu cred ca ar fi bine nici pentru Romania ca Dan sa ajunga presedinte. Bun, ajunge si ce face? Cu cine? Romanii in general se uita dupa aparente si nu se uita la esenta. A venit Basescu, a ras, a facut glume, si a ajuns presedinte.Cand oameni au votat sau gandit oare o clipa, bun, pe langa carisma asta a lui ce stie omul asta sa fac, cine e omul asta, care e trecutul lui etc. Nu. A ras Basescu, a mai facut putin misto de unu altu si hop presedinte.Se poate spune si de Dan acelasi lucru, e ok baiatu, dar stie sa faca ceva? Ar fi cazul ca dupa atatia ani romanii simpli sa se uite si la altceva in afara de cat de dragut e omu. Dar am deviat de la subiectul initial.Raspunsul e nu. Nu poate ajunge Dan presedinte.Si nu, nu poate Dan sa scoata romania din criza.Romania din criza vorba lui Vladescu o vor scoate romanii.Noi astia prostimea.Prin sacrificii si alte sacrificii.Bafta!

| gabriela a răspuns:

Gluma cea mai proasta posibila! Hai, sa fim seriosi!

| gabriela a răspuns:

Cred ca in campanie o va gasi si pe Elodia!

| vlad423 a răspuns:

Pai eu as zice ca nu ar putea! adica greu de crezut ca odata ajuns presedinte ar incerca sa faca tot ce e bun pentru tara laughing face asta ''pentru putere'' la fel ca toti! deci nu va reusi sa scoata tara din criza! si oricum pana la noile alegeri. sper ca nu va mai fi criza big grin

| godessdiana88 a răspuns:

Cred ca va ajunge presendintele sindicatului puscariasilor din inchisoarea unde isi va ispasi pedeapsa pentru santaj.

| oannah a răspuns:

Cum sa scoata diaconescu tara din criza?laughing ce pregatire are el? e cumva economist? nu. stie doar sa prosteasca babele la tv. la cate se intampla in Ro, nu m-ar mira sa devina si asta parlamentar. nu ma intelege gresit, omul nu e prost, doar are emisiuni de *** pentru babe care nu au ce face.