| andreylarentiu a întrebat:

Credeti ca magazine de vise ar trebui inchise? ast pareri pro sin contra. cel mai interesant argument primeste funda

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

In mod sigur da! Magazinele de vise au efecte foarte, foarte negative asupra sanatatii omului. In primul rand creeaza dependenta, lucru care poate conduce la probleme economice grave. Consumatorii ajung sa fure de acasa si sa vanda obiecte proprii, doar pentru a achizitiona o noua doza.
In al doilea rand, multi oameni nu stiu in ce constau cu adevarat aceste droguri usoare. Ele sunt substante chimice neproductive, experimente esuate, aditivi si ingrasaminte pentru plante. Acestea iti confera o stare de placere initiala, insa la sfarsit se ajunge la insuficienta respiratorie, probleme pulmonare, cerebrale şi circulatorii, care pot duce chiar si la moarte.
Nu vad nici macar un singur argument pozitiv in favoarea magazinelor de vise şi a consumului de droguri.

| clauss a răspuns:

Normal ca ar trebui inchise, s au inmultit scandalurile, accidentele, ajung tinerii la spital, doar a reusit politia sa mai opreasca invazia drogurilor de mare risc si au aparut aceste asa zise droguri usoare.
sunt pentru inchis magazinele care vand asa ceva