| kyjonopsy a întrebat:

Credeti ca puteti sa mergeti mai departe mai optimisti (sa va schimbati in bine), sa urmati calea pe care o vreti in viata daca nu ati uitat trecutul? sau este necesar sa o faceti?

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa fim optimisti, si sa incercam sa ne schimbam in bine si sa mergem mai departe. Sincer nici eu nu mi-am uitat trecutul.Cu bune si cu rele il pastrez acolo in suflet.Trecutul a fost o lectie importanta pentru mine, care imi va fi de folos mai tarziu.Trecutul trebuie sa ne faca mai puternici.Intotdeauna trebuie sa mergem inainte, si nu trebuie sa privim inapoi, oricat de mult am fost raniti.Trebuie sa tinem capul sus si sa ne gandim ca poate viitorul ne va aduce ceva mai bun si vom mai fi fericiti decat am fost si pana acumhappy

| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Eu sunt mai pesimitistă de fel, dar nu cred că e necesar să uiţi trecutul ca să mergi înainte şi să îţi urmezi calea. Trebuie doar să îl accepţi.
O zi frumoasă!

| ovidius a răspuns:

Întotdeauna trebuie să învăţăm din istorie şi greşelile trecutului. Altfel batem pasul pe loc.