| secret_7976 a întrebat:

Credeti ca telepatia intre doua persoane aflate la mare distanta functioneaza?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În felul meu, ciudat şi inexplicabil, uneori da...
Sau doar îmi place să cred că e posibilă...

| Dean1996 a răspuns:

Da,eu cred in telepatie, si da cred si in telepatia la mare distanta.De multe ori mi s-a intamplat sa ma gandesc la ceva la care se gandeste si persoana cu care am vorbit,de exemplu azi eram in alta camera,si telefonul era la mama,m-am gandit ca o sa dea cineva in urmatoarea secunda mesaj,si cand m-am dus la mama[cum ziceam, cred in telepatie] daduse mesaj si i l-am luat din manalaughing.De cand ma stiu am crezut, dar cred ca depinde.

| anaaa13 a răspuns:

Eu nu cred big grin

| IonutCG90 a răspuns:

Da. În mare parte în cazuri rare extreme, persoanele de acelaș sânge au experiențe de genul. Dar sunt si persoane dotate în așa fel, sau persoane care prin meditație ajung să își perfecționeze acest simț.

| ViruseZ a răspuns:

Telepatia e cam... Vrajeala. Nu iti bate capu cu ea.
Https://en.wikipedia.org/wiki/Telepathy
"There is no convincing evidence that telepathy exists, and the topic is generally considered by the scientific community to be pseudoscience.