| shhhs a întrebat:

Credeti ca visele au o semnificatie ascunsa? Eu de obicei uit toate visele dar mi-am amintit unul maidemult... aproape in intregime. Cred ca inseamna ceva. Ma poti ajuta la descifrarea lui te rog?
Uite deci sa stiti ca-i foarte ciudat....Deci se facea ca eram intr-un fel de canal si eram culcat m-am trezit si am observat ca era un cap sau ceva de genul langa mine dupa am auzit din capatul tunelului un racnet de lup si veneau in fuga niste lupi spre mine atacandu-ma da nu stiu cum i-am invins. dupaam iesit de acolo si eam intr-un fel de curte unde a aparut si varamea, dupa care a aparut si un mos care ne alunga iar noi am fugit pe un fel de drum care era ca un fel de deal plin de noroi pe care aluneci si noi tot urcam pe aia si m-am trezit...
Dau funda si voturi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Visele le uiti de obicei din cauza ca te trezesti prea brusc, sau pentru ca, camera in care te trezesti este prea multa lumina. Asta produce un fel de spalare a creierului.
Lupii inseamna primejdie, suparare, pierderi, iar invingerea lor este tocmai opusul, adica foarte mult succes si indepartearea dusmanilor din realitate. Deasemenea te atentioneaza ca trebuie sa fii mega-atent la pretenii tai. S'ar putea ca unii din ei sa nu fie chiar prieteni.
Dealul, pentru ca il urcai, inseamna ca vei avea suparari in familie, dar le vei depasi cu bine.
Mosul probabil vroia sa te apere de acei lupi, adica acei dusmani. Se spune ca atunci cand visam suntem mai aproape de moarte, decat de viata. Asta m'a cam pus pe ganduri...
Sper ca te'am ajutat! happy

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Visele nu inseamna nimic ...visele sunt doar reflexia subconstientului tau, care reactioneaza la schimbarile care ti se petrec in viata de zi cu zi!
De aceea ai cosmaruri atunci cand ai zile stresante si ai vise frumoase atunci cand esti relaxat...*in mare *
In realitate nimeni nu iti poate descifra visul in afara de tine insuti ....pentru ca visele sunt adaptarea subconstientulu tau, nu al nostru!
Visul meu mereu va fi diferit de al tau ..pentru ca suntem doua persoane diferite!
Cum am spus...visele nu au insemnatate reala, dar sunt oglinda vietii de zi cu zii!
Nu treci printr-o perioada mai stresanta? nu ai renuntat la somn in ultima vreme? ai facut efort fizic, ai dormit prea mult? ....toate chestiile astea pot sa iti influenteze somnul si implicit visele

| shhhs explică (pentru Apache):

Imi place tigrul din avatar e asa dragut...

| Apache a răspuns (pentru shhhs):

Actuallly...e un leopard!
uite poza daca o vrei :
http://jootix.com/......0x1280.jpg

| shhhs explică (pentru Apache):

Ma rog, seamana cu un tigru. Oricum e dragut.

| shhhs explică:

Multumesc tuturor ati primit fiecare vot