| Jami a întrebat:

Credeţi în destin? Argumentaţi indiferent de răspuns, vă rog.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu pentru ca viata se face in functie de cum gandeste fiecare persoana.

| Bacemi a răspuns:

Cred ca sunt lucruri pe care nu le putem controla.
Mai cred, totodata, ca noi alegem calitatea vietii noastre prin suma alegerilor noastre.
Provocarile vietii vin. Nu trebuie sa asteptam sa vina. Trebuie sa facem tot ce sta in putinta noastra ca sa fim pregatiti.
Un exemplu concret in ce ma priveste : Ai 10 clienti, 2 te injura si pleaca, 3 nu mai au nevoie de servicile tale, dar tu reusesti sa o duci acceptabil, cu cei 5 ramasi, in continuare pana prin rezultatele activitatii tale capeti altii.
Ai 3 clienti, ti-e lene sa faci mai multi, ii pierzi, ai belit-o!

| mona a răspuns:

Nu cred pentru ca destinul e asa cum si-l face omul

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Căci soarta omului şi a dobitocului este aceeaşi; aceeaşi soartă au amândoi; cum moare unul, aşa moare şi celălalt, toţi au aceeaşi suflare, şi omul nu întrece cu nimic pe dobitoc; căci totul este deşertăciune.

Şi, după cum oamenilor le este rânduit să moară o singură dată, iar după aceea vine judecata,
Evrei 9:27

| DNSK a răspuns:

Destin soarta karma sunt notiuni inventate de om de a se scoate din greselile comise de el! nu cred ca e devina destinul pentru moartea cuiva, sau pentru ca u nu ai invatat si ai luat 4 in teza! uneori actiunile pe care le faci pot fi rezultatul altora si uite asa. deci..lucrurile vin cu un mijloc de transport si se numeste destin! eu numesc toata tarasenia asta "tot ce vine si pleaca" nici un caz soarta sau alta denumire!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Destinul unui om e in functie de terenul care i se pregateste inainte de nastere si de oportunitatile pe care invata sa le,, vaneze,, pe parcurs.Nu exista un destin in sensul ca ne putem astepta sansa vietii pasivi.

| CannbalCorpse a răspuns:

Destinu e asa cum ti.l faci tu...

| CosminC86 a răspuns:

Nu cred in destin. Destinul ti-l faci singur.

| Never4ever a răspuns:

Da destinul pe care mi-l fac eu.