| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in superstitii? Daca da, de ce? Daca nu, de ce? happy Argumentati, va rog! Sunt curioasa ce opinii au altii.

Răspuns Câştigător
| greenrose_9647 a răspuns:

Nu,draga mea...nu,te lua dupa cei care cred in aceasta idee(probabil ca sunt niste oameni fricosi).Tot ceea ce se intampla in lumea asta se intampla cu un scop.Asa vrea Dumnezeu,PROBABIL CA vrea sa credem IN EL,mai mult. EXEMPLU:Tu ai venit pe lume, inainte de toate pentru ca a vrut Dumnezeu, El te iubeste.happySa ai o zi faina!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum adică "credem în superstiții"? Ele există. În cazul oamenilor superstițioși.

Însă dacă ai vrut să ne întrebi, dacă suntem sau nu superstițioși, atunci răspunsul meu este nu. Superstițiozitate este ceva ce doar te încurcă în viață și te împiedică de multe ori să iei decizii bazate pe logică și rațiune.

| greenrose_9647 a răspuns (pentru NOname):

Asa este! happy

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru NOname):

Da, asta am vrut să întreb: dacă sunteţi sau nu superstiţioşi. Scuze de formulare.

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Nu sunt superstitioasa.Mi se par niste aberatii ramase din antichitate cand oamenii erau limitati si credeau in zei and such things.E absurd sa crezi ca vei avea 7 ani de ghinion daca spargi o oglinda/treci pe sub o scara/te scobesti in cur/iti sufli nasu' in sosete etc. Chiar azi mi-a trecut o pisca neagra calea, m-am intors din drum si am fluierat in casa si nu s-a intamplat nimic.Concluzia: superstitiile sunt mai fake decat himenul Pamelei Anderson.

| Roberto a răspuns:

Nu cred in superstitii in general, insa superstitia cu vineri 13 se aplica in cazul meu.Tot timpul patesc ceva cand este vineri 13. Fara exceptii.In altele nu cred,pentru ca sunt de parere ca sunt doar omul nepotrivit, la locul nepotrivit, la timpul nepotrivit.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una nu cred in superstitii! Totul se intampla dintr-un motiv...7 ani de ghinion daca spargi o oglinda, sa rupi o ata daca ai stranutat la inmormantari tot felul.Aceste superstitii s'au pastrat de la batranii care credeau in asa ceva fara sa stie ca viitorul e schimbator