| lays a întrebat:

Cu ce se curata fondul de ten de pe haine? am dat cu vanish dar nimic.sad mi-am patat camasa si tricoul favorit, culmeasadsad

1 răspuns:
| Annelieseee a răspuns:

Asta am citit de pe un site:Utilizati o carpa umeda pentru a sterge pata pe partea opusa, iar pe partea cu pata tamponati cu prosoape de hartie. Schimbati prosoapele de hartie oricat de des este nevoie. Utilizati un sapun alb cum ar fi sapunul Ivroy direct pe tesatura insa pe partea opusa a petei, astfel incant machiajul sa nu intre in tesatura mai adanc ci sa fie impins la suprafata. Intindeti suprafata patata pe o carpa curata si frecati partea opusa de mai multe ori cu sapun. Repetati pana pata dispare, apoi spalati ca de obicei.