| LiimeXdx a întrebat:

Cu ce viteza se deplaseaza intunericul? laughing
Care este sinonimul cuvantului sinonim? laughing

Răspuns Câştigător
| AlexAleex a răspuns:

Pai daca intunericul ia locul luminii, si lumina se deplaseaza cu "viteza luminii", rezulta, logic, ca si intunericul se deplaseaza tot cu viteza luminii happy
Sinonimul cuvantului Sinonim e Antonim.

| LiimeXdx explică (pentru AlexAleex):

Niste raspunsuri inteligente, bravo meriti o fundita!

11 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Intunericul e lipsa luminii si antonimul este un cuvant care, considerat in raport cu altul, are un sens contrar. ce dracu' vorbiti voi aici? ce raspunsuri inteligente? doamne apara-ma.voi chiar vreti sa luati bacalaureatul?! nu cred.

ps. viteza luminii e de 300.000.000 in sistemul international m/s. lumina se propaga, intunericul nu. o vai si amar de fizica voastra.laughinglaughing

| LiimeXdx explică (pentru DNSK):

Scuze era sora mea are 10 ani frate, linisteste-te! laughing laughing Eu am luat bacul frate, linisteste-te! laughing oricum lasa ca o iau eu la socoteala pe sora mea.Cand oi merge inapoi in Rominia. happy Imi schimb parola de la cont si o sa mai umble ia cand o sa stie ce inseamna sistem international! laughing intre timp linisteste-te!

| DNSK a răspuns (pentru LiimeXdx):

La 10 ani scrie prea corect. cusut cu ata alba.

| LiimeXdx explică (pentru DNSK):

La 10 ani scrie prea corect? Frate gandeste-te mai bine, e in clasa a 3! Si normal ca trebuie sa scrie corect... laughing

| DNSK a răspuns (pentru LiimeXdx):

thinking nici literele nu le stiam ca lumea. bine-i ma, asa cum spui tu asa e. zi faina

| LiimeXdx explică (pentru DNSK):

straight face M-iai stricat ziua!

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru LiimeXdx):

Imi permit sa intervin atata timp cat ne-ai cerut ajutorul
Ti-ai stricat ziua singurica.Nu trebuie sa-ti spui povestea vietii pe aici.Asta e un site care trebuie tratat ca atare, un site reprezentat de o comunitate de oameni care se ajuta intre ei, un leagan de distribuire a informatiei necesare printre persoane pe care nu le cunoastem, dar care ne ajuta.Ei bine, cert este ca nu ne aflam in Costinesti sa ne vindem gogosi.Nu ma intriga decat lipsa de respect fata de oameni carora le pasa.Sa nu intram prea mult in amanunte si sa aruncam o perdea prafuita peste toate astea.

O zi buna!

| LiimeXdx explică (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Multumesc de raspuns happy o zi buna si tie, chiar daca daca nu imi spun povestea vietii pe aici gandeste-te de 2 ori inainte de a judeca un om

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru LiimeXdx):

Gandeste de doua ori inainte de a scrie ceva, ca sa nu te mai judece nimeni.Nu te cunosc personal, dar, citind randuri scrise de tine mi-am facut o impresie nu foarte buna.Noi ne rezumam la respect si la incercarea de a ne comporta ca niste oameni.