| bandrock a întrebat:

Cu sterg un windows din boot?

1 răspuns:
| dorikut a răspuns:

Intră în Start -> Run (fereastră + R) și rulează "msconfig" (fără ghilimele). Acest lucru va deschide un utilitar care îți permite (printre altele) să modifici lista de boot a hard-diskului.

În Windows 95/98/NT/2000/XP există și varianta în care deschizi în notepad C:\boot.ini și ștergi linia corespunzătoare sistemului de operare care trebuie șters, dar acest lucru este de evitat deoarece o manipulare greșita a acestui fișier poate face ca sistemul de operare sa nu mai ruleze.

B-Bye! wave