| florin_7547 a întrebat:

Cucul pleaca din tara iarna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cucul este o pasăre călătoare şi este foarte greu de văzut. Cucii migrează în grupuri puţin numeroase, aşa că nimeni nu apucă să-i vadă nici atunci când vin, nici atunci când pleacă.

Mulţi martori oculari pot să jure că de o bună bucată de timp cucul nu mai apare decât o dată la patru ani. Atunci trebuie să lucreze un pic pentru a-şi asigura o nouă perioadă călduţă şi fără de probleme. În toţi aceşti patru ani se face nevăzut, nimeni nu ştie nimic de el.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, pleaca.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Se poate.

| Haydee a răspuns:

Da el pleaca primulbig grin
Si se intoarce ultimul...Semn ca ii plac tarile calde dar in vacanta trece si prin Romanialaughing

| crizantema a răspuns:

Da.Se pare ca nu are viza numai pe timp de vara...

| etudor a răspuns:

Da, pleaca

| Nemesis_9263 a răspuns:

De ce iti e frica sa nu-ti zboare...cucul?laughing)

| mhann a răspuns:

Nu.
Doar ne pacaleshte. Tace chitic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu nu.sta cuminte la caldura.