| merry_2783 a întrebat:

Cui ii este frica de dentist? sau mai degraba ati avut experiente nasoale la stomatolog? imi este tare frica sa ma duc si trebuie neaparat! cum sa dau de un dentist bun si care sa aiba rabdare cu mine? am atac de panica cand vad scaunul si nu radeti de mine

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Pfff. Mia una mi-a fost foarte frica.Trebuia sa-mi plombez ceva ceva si m-a durut enorm.Ma gandeam ca nu mai scap de acolo. Te iau niste senzatii de frig.Mama mama.Nu vreau sa ma duc in veci la stomatologstraight face (ma tem). Sper ca ti-am putut fi de folos.hee hee

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am trecut de mult de faza asta.
Sunt micile anestezii locale (spray-uri) care fac ca durerea să dispară. Mergi fără teamă, nu mai suntem acum 20 de ani când se făceau extracții dentare pe viu din lipsa anestezicului.
Pa, pa.

| Dan a răspuns:

Mie nu imi este frica cand merg la stomatolog, trebuie sa stai calma pe scaun si sa te gandesi la lucruri frumoase.Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de mic copil ma duc la acelasi dentist si tot imi ie frica cand simt mirosu ala de dentist si cand aud freza da sunt fraier ca nu doare deloc daza stai calm si acolo unde ma duc eu nu m-a durut niciodata asak va recomant la toti spitalu militar