| alexandra2859 a întrebat:

Cui si de ce ii place astronomia? funda+vot

Răspuns Câştigător
| Luiza45 a răspuns:

Mie imi place astronomia pentru ca mi se pare un subiect interesant si misterios... Atatea vechi popoare au fost pasionate de astronomie. Mai ales ca oml a studiat corpurile ceresti de cand lumea. Sunt asa de curioasa ce secrete ascunde universul...Stim asa putine despre el. Incercam doar sa stim cum s-a nascut si cum va disparea. Mi-ar placea sa studiez mai mult astronomia.

6 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

In mod normal, ar trebui sa fie pe placul tuturor. E ceva foarte interesant, este plina de mister.

| RAY a răspuns:

Mie imi place foarte mult astronomia, de ce? ca e frumoasa stelele, planetele, calatorii imaginare pe alte planete, peisaje sa fim seriosi cine nu ar vrea o calatorie in sistemul solar da pe cele 300 de mld de stele sa vezi comete, meteoriti, astronomia a fost lucru care a pus omul pe ganduri de la egipteni la greci, astronomia este o stiinta frumoasa as vrea sa am un telescop sa vad marte

| alexandra2859 explică (pentru RAY):

Eu ambig grin

| RAY a răspuns (pentru alexandra2859):

Fain

| alexandra2859 explică (pentru RAY):

Da...cateodata pentru ca nu se vad de oriunde bine noi trebuie sa mergem undeva departe ca sa nu fie lumini.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O, da, am fost candva indragostita de astronomie. Asta după ce m-am lăsat răpită de paginile carții... Micul Prinț.