| Theo94 a întrebat:

Cum adica a studia parametrii unui lucru, adica a studia caracteristicile lui?

3 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

As da un exemplu.O arie de teren are parametrii:este dreptunghi cu latura de X si Y.Aria rezulta! Astia sunt parametrii.
Caracteristica acelui teren este ca are iarba sau e plantat cu ceva.Cam asa inteleg eu deosebirea.Adica parametrii se exprima in date concrete, masurabile iar caracteristicile nu sunt decat subiective, spre recunoastere.

| Theo94 explică (pentru oprescudorin11):

Paramatrii, acelui teren, adica masuratorile, la asta te-ai referit?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Theo94):

Da.Adica tot ce tine de evaluare fizica.