| Catrice a întrebat:

Cum ai descrie fericirea?!

16 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Fericirea e o ploaie caldă de vară prin care alergi spre casă cu prietenii după o zi de vacanță petrecută pe plajă. La vremea respectivă nici n-am realizat că așa arată/se simte fericirea dar probabil că am simțit-o inconștient fiindcă după aceea ori de câte ori m-a întrebat cineva despre fericire am revăzut scena ca pe o secvență de film.

| RAY a răspuns:

Fericirea este relativa, pentru mine inseamna cunoastere, sa fiu langa cei dragi,a vedea un film,apropo recomand Cu naşu' la psihiatru, a asculta o piesa,dupa cum vezi nu am pretenti mari, starea de liniste este adevarata fericire, drogurile,alcoolul,sexul induce o stare de fericire,dar este o amagire,iluzie, da dependenta, iti sapi groapa, multi manca de placere, scopul lor este urmatoarea shaorma, 1, 8 miliarde de persoane sunt peste greutatea normala

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești fericit când nu te preocupă acest subiect, fericire, și când nu o cauți.

| Drimmero a răspuns:

Fericirea e subiectiva, fiecare o percepe in modul lui.
Pentru mine e sanatatea, familia si Arsenal care mi-a modelat si imi modeleaza in continuare starile,, cand castiga meciuri importante imi bucura inima dar si cand pierde apare suferinta care difera in intensitate.

| Freya1 a răspuns:

O viață liniștită, sanatate, iubitul langa mine, casa mea, un trai decent si călătorii.
Asa inseamna pentru mine fericirea.

| SilentRain a răspuns:

O stare trecătoare la fel ca și tristețea, pe perioade scurte sau lungi

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dopamina și serotonină.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sa plantez o floare si sub ea la 2 m sa fie si javra aia nenorocita de soacramea, o ce frumos atunci voi fi cu adevarat fericit ha, ha, ha, ha, ha, ha.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Si ar mai fi inca o varianta sa o fu+t pe fata de la covrigarie caci face niste covrigi de exceptie si e frumoasa cu draci Dumnezeu sa ii de multa sanatate. Chiar e frumoasa fata aia si chiar amabila imi place e o persoana buna.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca suma a mai multor lucruri din viața ta care sunt cum cum trebuie să fie ( adică să ai ceea ce ai nevoie, nu mai mult sau mai puțin și nu altceva - de multe ori spui că aia sau cealaltă o să te facă fericit și nu e așa ).
E și fericirea asta pe mai multe nivele cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absenta fericirii celorlati
Pisici, liniște, împlinire profesională

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fiu pe deplin împăcată cu propria viață.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om fara griji, care are tot ce-i trebuie si petreece momente frumoase cu familia.

| chuckmanson a răspuns:

Fericirea este starea pe care o experimentăm când nivelele noastre de serotonină, dopamină și endorfine din creier sunt la un nivel ridicat.
Nimic mai mult, doar o iluzie trecătoare pe care o avem și pe care noi oamenii vrem să o experimentăm pentru a uita de existența noastră mizerabilă și/sau nesemnificativă.
Nimic special.

| gogu220 a răspuns:

Un vin de buturugă într-o cană de lut, o slană cu pită cu ceapă, pe o pajiște cu maci.

| OrdanKarris a răspuns:

Fericirea e meditatia!