| VasileRapidistu13 a întrebat:

Cum ajung unii psihologi la terapie și ei? Când au la botul calului tot ceea ce au nevoie sa se vindece

3 răspunsuri:
| Ariana131 a răspuns:

Nu au la "botul calului tot ce au nevoie ca să se vindece". Si tu ai la botul calului lucruri care sa te vindece, de ce sa te mai duci la psiholog? Si ei au probleme lor, trec sute de persoane prin cabinetele psihologice, fiecare are câte o poveste, o trauma peste care nu pot trece. Psihologii mai au și ei viață, familie, probleme de relație, de sănătate, iar zi de zi sa auzi povesti de la oameni îți îngreunează starea, sau vorbe urate de la oameni care au pretenția dacă au făcut o ședință, sa treacă peste toate probleme, însă un psiholog nu poate trece peste în locul tău

| VasileRapidistu13 explică (pentru Ariana131):

Dar au învățat în școală cum sa nu se implice emotional

| VasileRapidistu13 explică (pentru Ariana131):

Care sunt traumele grave peste care oamenii nu pot trece? Și problemele cu familia se includ?