| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar proceda un Light (Death Note) al zilelor noastre fara carnet? Cum ar indeparta raul?

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

In anime, daca n-ar fi gasit carnetul, Light ar fi calcat pe urmele tatalui sau si ar fi devenit politist.Destul de mediocru avand in vedere ca pana si politia se lasa manipulata.
La fel si in ziua de azi.Sunt destui care au aceeasi viziune despre lume ca si Light.Iar raportat la resursele de care dispui in general, ramai cam descurajat iar tot ce poti face e sa te multumesti cu indepartarea raului pe care ti se da voie sa-l indepartezi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Light devenise un psihopat.