| adelina899 a întrebat:

Cum as putea invata engleza fara meditatii in vacanta de vara big grin funditaaa

Răspuns Câştigător
| Gãßýtzú a răspuns:

Cele mai bune sunt cele pe care le descarci, dar majoritatea sunt cu Trial sau cu bani. mai usor sa cauti astea online sau gratis. Eu am gasit asta, sper sa-ti placa: http://www.bigfishgames.com/online-games/genres/15/hidden-object.html
Are mai multe online. Bafta :D

8 răspunsuri:
| xBebee a răspuns:

Heii.
Învaţă gramatica predată în clasă în timpul vacanţei şi urmăreşte multe filme, ascultă multe melodii în engleză şi încearcă să le traduci, joacă IMVU şi mergi în room-uri de englkezi pentru a putea vorbii cu ei, sau jocuri în engleză.
Însă de bază este şi gramatica.Şi încearcă să vorbeşti cu prietenii tăi în engleză cât de cât.
Multă baftă☺! Şi sper să te fii ajutat răspunsul meu♥

| DeFaq a răspuns:

Buna! Engleza nu se invata studiand(bine merge si asa)dar eu iti propun jocuri in engleza gen Myth War 2 sau vorbeste mult in casa engleza(cand scrii sa-ti apara cuvantul in fata ca cada scrii cum auzi na`i facut nici`o treaba)sora mea de 10 ani scrie cum aude, cica ea:ai em, yu ar, si is, wi ar etc.bun sau daca au un/o prieten/a care stie engleza vorbeste cu ea pe mess(nu in romana.n`am mai zis engleza ca`m zis`o de foarte multe ori) happy Sper ca te-am ajutat!

| MissGrumphy a răspuns:

Draga adelina!
iti recomand cu drag sa asociezi imagini cu pronuntie corecta si multa multa repetitie, auto-corectare este utila

niste video-uri exceptionale cu exemplificare aici :

http://www.youtube.com/user/MsTutorette/search?query=english+lessons

mi-ar placea un feedback, daca doresti, indiferent negativ sau pozitiv

http://www.grumphy.com/english-lessons.html

| Gimiki97 a răspuns:

Dupa parerea mea poti invata limba engleza prin vizionarea unor filme in limba engleza, muzica s-au incearca sa vorbesti in engleza din cheat-urii dar nu romanesti.

| Gãßýtzú a răspuns:

O metoda mai simpla. Joaca jocuri "Hidden object". Alea sunt cele mai usoare. Iti scrie o lista cu lucruri in engleza si tu trebuie sa le gasesti in anumite camere/locuri. Bafta multa big grin

| adelina899 explică (pentru Gãßýtzú):

Imi poti da un site cu jocul big grin?

| Gãßýtzú a răspuns (pentru adelina899):

Cele mai bune sunt cele pe care le descarci, dar majoritatea sunt cu Trial sau cu bani. mai usor sa cauti astea online sau gratis. Eu am gasit asta, sper sa-ti placa: http://www.bigfishgames.com/online-games/genres/15/hidden-object.html
Are mai multe online. Bafta :D