| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi maresc forta in brate? Ce exercitii imi recomandati? Am 14 ani si 1, 70 m inaltime. Nu ma intereseaza masa musculara ci forta in maini.

4 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Flotari.

| oanecorleone a răspuns:

Pai la varsta ta nu prea ar trebui sa te apuci de sala deoarece esti inca mic si trebuie sa cresti, din cate stiu eu daca te apuci de sala iti este afectata cresterea.Deci te poti apuca de exerciti fizce cum ar fi flotari in palme si in pumni si altele dar fara gantere pentru ca tu ar trebui sa mai cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt in aceeasi situatie:am 1, 77 si 71 kg si fac handbal si mi-ar trebui o forta mai mare in brate ca sa rup poarta.Asa ca de azi m-am apucat de gantere de 2 kg si le fac repede ca -sa-mi creasca forta

| Danutz1997 a răspuns:

Baga id dani_piti97 si iti zic o gramada despre musculatura!happy si nu e adevarat ca sala te opreste din crescut happy!