| Losnams a întrebat:

Cum as putea sa-mi măresc masa musculara la 13 ani? Adica sa am mai multa forta in brate? Ceva care sa pot face zilnic.

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu munca la gradina ai incercat? Cresc muschii de la maini foarte mult!

| 1231242 a răspuns:

Cumpara-ti doua gantere si progrseaza incet.

| AndreiWeisz a răspuns:

Flotari, incearca sa faci zilnic cateva flotari si sa cresti treptat numarul de repetari de la o zi la alta.

| LadyDee89 a răspuns:

La 13 ani, pune mana si spala vasele, da cu matura prin casa si pregateste-te pentru scoala...

| anonim_4396 a răspuns (pentru LadyDee89):

Doamne fereste sa faca sport...sa se duca sa spele vasele ca sportu-i nociv laughing

Mai ales, daca doamne fereste face o ora de sport...pfaaa, isi risipeste 4% din zi. Mai bine ar invata in timpul ala(nu e ca si cand sunt cativa omuleti care afirma ca sportul ajuta la cresterea unor functii mentale). Apropo, ai fost acasa la el/ea de esti asa sigura ca nu are masina de spalat vase, aspirator si poate, de ce nu, o menajera?

| LadyDee89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ai treaba si te retin!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LadyDee89):

Nu, nu, stai linistita, n-am nimic altceva de facut in afara de a te admira pe tinewinking

| LadyDee89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti fana mea..ai un "laic" de la mine
Ps : e rau sa nu ai viata personala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LadyDee89):

Cuvantul cautat de tine era "sociala", nu "personala", dar ai puncte bonus ca se termina amandoua in "-ala"winking

| LadyDee89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, viata personala, adica sa iti vezi de treaba ta, aia personala, sa nu iti mai bagi nasu in viata altora, fana meawinking n-am nevoie de puncte " bonus"... ia-le si cumpara-ti o viata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LadyDee89):

Sa ai o viata personala nu presupune neaparat sa nu-ti bagi nasul in viata altora, dar mna, ce pretentii sa avem de la una care imprumuta replici de la copii de gradinitia. Btw, cand mi-am bagat nasul in viata ta, papusa? Am comentat la un raspuns pe care l-ai dat public si care nu se leaga in niciun fel de viata ta. Of of of...cam greu happy

P.s. La orice raspuns imi mai dai eu iti voi raspunde in privat ca totusi nu-i frumos sa facem chat aici si nici n-as vrea sa te faci prea mult de ras.

| LadyDee89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa nu imi umpli mesageria cu texte de cresa! Is mai avansata, la gradiwinking poti sa comentezi cat vrei in rest

| PIPER23 a răspuns:

Ori vrei sa iti cresti masa musculara, ori sa ai mai multa putere.

Daca vrei muschi, poti face flotari, genoflexiuni, tractiuni.

Ia'o usor, esti mic, iar rezultate vor veni in timp.

| Ryan777 a răspuns:

Exerciti simple : flotari, abdomene, genoflexiuni incearca sa faci cate 20 din fiecare in timp se va simti diferenta

| Losnams explică (pentru Ryan777):

20 de fiecare in fiecare zi?

| Ryan777 a răspuns (pentru Losnams):

6 zile pe saptamana duminca o lesi pentru odihna

| anonimg a răspuns (pentru Losnams):

E bine si 20 de fiecare in fiecare zi. Totusi trebuie sa faci mai intai incalzire: exercitii fizice asa cum ai invatat la scoala. Trebuie sa incalzesti muschii si incheieturile mai inainte de a le forta.

De asemeni un lucru foarte important: este nevoie si de pauza pentru ca nu este bine sa faci 7 zile din 7. Exercitii fizice de incalzire, poti face in fiecare zi; dar nu si restul exrecitiilor mai dificile.
Iti recomand si lucruri de felul acesta: https://www.emag.ro/......DKS7J3BBM/

Cu toate acestea, consider ca elasticitatea este mai importanta decat forta. Consider ca mersul la o sala de fitness te ajuta mai mult decat ceea ce faci acasa.
http://exclusivefitness.ro/category/nutritie-si-sanatate/

| gabijub a răspuns:

Incearca sa faci asta https://www.youtube.com/watch?v=j57HMjVM7Is cat de mult poti si dupa pararerea mea incearca sa lucrezi cate putin dimineat la pranz si seara

| gabijub a răspuns:

Eu unul am lucrat:
dimineata- 30 x flotari, crunchuri(un fel de abdomene), genoflexiuni
pranz- 50 x flotari, crunchuri, genoflexiuni
40 x flotari, crunchuri, genoflexiuni
30 x flotari, crunchuri, genoflexiuni
20 x flotari, crunchuri, genoflexiuni
10 x flotari, crunchuri, genoflexiuni
seara- 30 x flotari, crunchuri, genoflexiuni
P.S. la pranz faceam pauza intre serii de cate 2-3 minute, dupa 2 saptamani a inceput sa se vada o diferenta