| SaVinaVara a întrebat:

Cum as putea sa petrec timp doar cu ea?
E vorba de o fata din grupul de prieteni care in ultimul timp a inceput sa ma atraga uneori, dar ea nu spune niciodata mare lucru... si de iesit iese doar daca e si prietena ei sau fratele ei. Cumva pe langa ei se simte mai destinsa. Din ce stiu n-a avut pana acum relatie si are 20 de ani si cred ca s-a obisnuit asa. Cu fratele ei se poarta uneori asa mai... unii care nu ii cunosc ar crede ca sunt intr-o relatie.
Parca e mult prea timida, cateodata seara ii mai puneam pe la spate mainile usor pe umeri si simteam cum incepe asa sa nu mai fie incordata, dar daca incepi sa glumesti putin imediat incepe cu "stai, stai".
Stabilisem odata cu ea sa mergem sa vedem un film pe care toti ceilalti il vazusera, numai noi nu si cred ca intr-o saptamana a spus de 4 ori ca merge si n-a mai mers, asta ca prieteni, nu ca as fi avut alte intentii, dar pare si asa ca n-are tragere de inima, e numai pe toane, chiar nu stiu cum s-o iau.

Răspuns Apreciat de Editori
| Adrian5575 a răspuns:

Din ce povestesti, ai facut deja ceva pasi spre bine, dar ea se lasa mai greu sau nu e interesata de o relatie cu tine. Continua tot asa. Cand prinzi momentul potrivit, ar fi bine sa ii spui ce simti pentru ea, sau sa ii arati. O iei de mana, o iei in brate si o tii strans mai mult ca de obicei, ii spui ca o iubesti si vezi cum reactioneaza si ce spune. Trebuie sa faci neaparat acest pas pentru ca ea fiind timida nu o sa faca niciodata un pas sau sa dea vreun semn ca te place.

1 răspuns:
| LoveSleep a răspuns:

"Hei. Noi nu trebuia sa vedem un film? Vineri e bine?"