| Hyperion7 a întrebat:

Cum ați fi reacționat dacă ați fi văzut așa ceva?
https://www.instagram.com/reel/C63h4tlL1VW/?igsh=MWIwZTN qNm53dTMwNQ==

24 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Poate mi-ar fi frica daca nu i-as cunoaste comportamentul si as crede ca mi-ar face rau, oricum tot ce stiu e ca nu era veninos.
Serpii f mari nu-s veninosi.

| Hyperion7 explică (pentru Mosotti):

Numai țârii ăștia mici sunt?
Asta nu știam

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Da,serpii de talie mare nu-s veninosi ei isi strang de gat victimelewinking

| Mosotti a răspuns (pentru Hyperion7):

Pai cam asa, aia mici aveau nevoie de venin ca sa traiasca, ca nu aveau forta fizica, deci adaptare.
Aia mari te strang de crapi cu zile, ca fiind mari, mananca animale mari.

De aia veninosi mi-ar fi o frica de as muri! Vai de mine, mori in chinuri de la veninul ala, te umfli, am vazut cum e unu muscat de sarpe din asta.
Daca nu ai acces f rapid la antivenin.

Si sare asa de rapid ca nici nu realizezi ca te-a muscat.
Mi-ar fi frica si de ala caruia i s-au scos dintii cu venin, doar reactia aia de te musca fulgerator mi-ar da asa fiori.
Si...unu din asta te poate distruge.

Daca iti da tare cu capul in ochi, ramai fara el. Asta asa daca te joci cum ca n-are venin si stai langa el si il mai iei si in brate.
Trebe sa pui masca de protectie altfel nu as avea curajul.
Ca in rest poate sa dea cu capu cat o vrea, ca nu conteaza si sa te muste in gol.

| Hyperion7 explică (pentru Mosotti):

Ce e drept!

| dullcat a răspuns:

M-as preface ca n-am vazut nimic si as merge mai departe.Se poate sa traim bine mersi si fara sa omoram aiurea fiintele de care ne este frica. laughing

| Hyperion7 explică (pentru dullcat):

Și dacă o prinzi într-o pasa proasta și vrea să te mănânce, ce faci?

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Asta e, nu putem trai vesnic. Ceasul rau. Sau poate incerc si eu vreo smecherie ca Naruto.We'll never know.laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Hyperion7):

Daca vrea sa o manance, aia e soarta, nu are ce face daca ala se deplaseaza mai tare decat ar putea fugi ea.
Ori ii da una cu capu de ii da somn si apoi o mananca, nici nu e nevoie sa o stranga cred, ori o strange de ii iese TPU cu toti userii cu tot pe nas si apoi o mananca.

Evident ca o sa aiba o frica teribila pana se consuma fapta.
Daca-i da una tare scapa usor ca nu realizeaza cand ia somn.
Cealalta metoda e groaznica, dar sarpele va realiza ca nu e cazul si o va folosi pe prima, mai ales daca are boala pe userii TPU, se va grabi sa-i arda una tare.

Poate daca lovitura nu o omoara si ala se prinde, ori ii mai da una, ori poate foloseste a doua metoda ca sa fie mai sigur "aaa, stai pe TPU?", ei las ca-ti arat eu tie.

| Hyperion7 explică (pentru dullcat):

Hehe rolling on the floor
Ce e drept, nu trăim veșnic, dar nici sa mori mâncat de un șarpe gigantic nu e o soluțielaughing

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Da, am si eu frenemies carora trebuie sa le demonstrez sheet, tot ca Naruto, nu pot sfarsi asa.NOT. rolling on the floor

| Hyperion7 explică (pentru Mosotti):

Pai unde te simți bine, nu pe TPU?laughing
Și de unde știe șarpele de TPU? Că doar n-au net prin oceane și nici smartphone-urisad

| Hyperion7 explică (pentru dullcat):

Exactttwinking
Eh,tot răul spre bine

| Mosotti a răspuns (pentru Hyperion7):

Eeee, stie... daca e un sarpe destept o sti. Mai sti, se conecteaza asa doar cu mintea la fibra de sub ocean dintre SUA si Europa. Deci au net chiar acolo, haha.
Pai eu ma simt bine pe TPU, dar daca nu sufera ala pe astia ce sa facem.

Sau daca intra aici si nu stim ce o zice "ai dracu` astia ce prostii zic unii...".
Sau daca unii avem gagici misto si e invidios, iar nu e bine, si ne vede pe FB.

Nu, cel mai bine sa nu dam de asa ceva pe unde ne ducem, serios vorbind e pericol.
Asa cum e si cu ursii. Una din afara a deschis geamu de la masina la noi sa dea de mancare unui urs si a muscat-o, a fost la TV.
Sigur ca e amuzant, dar nu e ca un catel sau chiar ca un porc, pisica.

| Simpatic a răspuns:

Acea anoconda? pai as ucide-o, cu ajutor bineinteles!
as face-o pe un gratar mare de tot
si as da-o 'ca friptura' baietilor vrajitoarei sidonia, rromii care au ucis un om cu macetele si acum stau pe barosaneala la gratare in curtea lor in arest la domiciliu
serpii sa manance serpiwinking

| Hyperion7 explică (pentru Simpatic):

Sau te face el grătar pe tine?

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Pai am zis ca nu singur as ucide-o happy

| Hyperion7 explică (pentru Simpatic):

Ups,n-am văzut și partea aia.
Atunci, de unde știi că nu va face ea grătar pe voi? silly

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Ce sa-ti fac daca tu tii cu ursu, parol cu anaconda happy

| Hyperion7 explică (pentru Simpatic):

Pai daca are 500 de kile ..normal că țin cu el day dreaming

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Da,dar la 500 de kg ce sa faca, ca o iei la fuga...nu te prinde niciodata :)
daca iti plac anacondele astea gigant recomand seria de filme Anaconda https://www.imdb.com/......tt0118615/

| Hyperion7 explică (pentru Simpatic):

O să mă uitlaughing

| SkandallKamataru a răspuns:

Vai ce i-as face la Satena aia laughing) o ajut eu sa isi invinga fobia de serpi laughing rolling on the floor