| anonim_4396 a întrebat:

Cum convingeti pe cineva, pe baza unor argumente solide, ca piramidele n-au fost facute de extraterestrii si ca ei nu exista?

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Sunt doua discutii diferite, pentru ca extraterestrii pot exista chiar daca nu au facut piramidele.

Poate au dat doar planurile happy

| Sellak a răspuns:

Daca omul ala are un pic de creier nu o sa poti sa-l convingi niciodata.
Si in primul rand de ce ai vrea sa-l convingi? Ai dovezi ca nu a fost asa? Nimeni nu stie exact cum au fost construite piramidele, tot ce " stie" sunt doar speculatii, banuieli. Parerea mea: nu incerca sa impui unui om parerile, opiniile si convingerile tale, pentru ca daca acel om are un pic de creier o sa te scuipe intre ochi.Fiecare are dreptul sa creada ce vrea fara ca cineva sa poata sa-l traga la raspundere.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai iti trebuie argumente foarte solide in primul rand.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca are coeficient de inteligenta peste medie nu o sa reusesti sa-l convingi.