| RA94 a întrebat:

Cum credeti ca a aparut Universul?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Big-Bang cu siguranta.Dovezile din ultimii 20 de ani demonstreaza clar ca totul a inceput din nimic si va pieri in nimic.Proful de chimie ne spunea mereu consternat ca nu intelege cum de omul a evoluat atat de mult incat poate obtine dovezii fizice(iata deci, diferenta cruciala intre stiinta si religie) despre evenimente care s-au petrecut acum mii de ani

| mgtow a răspuns:

Exact dumnezeu a creat universul el a prezis totul, si explozia planetelor

Elianna
| Elianna a răspuns:

Prin "Marele Big Bang".
http://www.220.ro/documentare/Marele-Big-Bang/dIXC8waUbB/

| Neah a răspuns:

Nu Bing-Bangul ci cu ajutorul lui Dumnezeu, el ne-a creat si pe noi, oamenii

| BigV a răspuns:

Cred ca universul a existat dintotdeauna, Dumnezeu doar l-a coordonat!

| ILadyInBlack a răspuns:

Big bang!

| Myuu a răspuns:

Dumnezeu a creat Universul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ajutorul lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care univers?