| KillMePlease a întrebat:

Cum credeti ca arata viitorul?

76 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ca ***.

E primul lucru la care m-am gândit. Exprimă atât de puțin și totodată exprimă totul. Nu pot să-i găsesc termen de comparație.

| KillMePlease explică (pentru LoveSleep):

Si ai vrea sa schimbi ceva? Daca da, cu ce ai incepe?

| LoveSleep a răspuns (pentru KillMePlease):

Cu oamenii.
Dar n-aș putea și nu cred c-ar putea nici altcineva. Suntem din ce în ce mai proști și egoiști și e irecuperabil. Sper doar să existe "apocalipsa" aia. Oare ce face de nu vine?

| KillMePlease explică (pentru LoveSleep):

Nu imi vine sa cred cat de adevarat e ceea ce spui.
Insa eu as vrea sa vina apocalipsa cat mai tarziu.happy Consider ca inca nu am vazut destule in viata incat sa imi doresc sa dispar de pe fata Pamantului.

| OldSoul a răspuns:

Din ce in ce mai ciudat...

| Doub a răspuns:

Sumbru.straight face

Glumesc, glumesc. Minunat si plin de speranta.

| KillMePlease explică (pentru Doub):

Abia astept sa vad.

| Doub a răspuns (pentru KillMePlease):

Eu nu.
Mi-e mila si scarba de ce o sa ajunga tara asta.

| KillMePlease explică (pentru Doub):

Si mie. Dar totusi e tara mea. Incerc sa fac si eu ce pot pentru a o transforma intr-un loc unde sa fiu mandra ca m-am nascut. (nu ca nu as fi deja...dar se poate mult mai bine)

| Doub a răspuns (pentru KillMePlease):

Si eu incerc, da'...

| KillMePlease explică (pentru Doub):

Stiu...Majoritatea castiga.
Dar cei care in momentul de fata (in Romania) constientizeaza viitorul (de ex. noi doua) pot deveni majoritatea...Cand va fi timpul. Constientizeaza si vor sa-l schimbe in ceva bun..Nu cei care raman doar la stadiul de constientizare si atat.

| Doub a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu cred ca vom deveni vreodata majoritatea.
Prostia nu stagneaza, ea evolueaza si se transmite.

| KillMePlease explică (pentru Doub):

Dar putem spera si incerca.

| Doub a răspuns (pentru KillMePlease):

Am sperat prea mult.

| KamaSutra a răspuns:

Foarte bun, dar depinde al cui viitorbig grin

| KillMePlease explică (pentru KamaSutra):

Al cui...Cred ca al omenirii..Nu stiu, asa cred laughing))
Oare al oamenirii sau al peretilor?laughing) :3

| KamaSutra a răspuns (pentru KillMePlease):

Hmm,pai in cazul asta, daca omenirea nu.si schimba modul asta prost in care gandeste, viitorul va fi unul rau, urat, n.o sa mai avem nimic. Iar peretii nu prea au un viitor stralucit cat timp exist eulaughing

| KillMePlease explică (pentru KamaSutra):

happy
Mereu imi imbunatatesti starea de spirit...Nu stiu de ce.

| KamaSutra a răspuns (pentru KillMePlease):

Aww, nici n.ai idee cat ma bucur sa aud asta. Esti printre putinele persoane pentru care chiar merita sa intri pe TPU.
Iubi Killy multkiss huggy dy duggy

| KillMePlease explică (pentru KamaSutra):

happy
Starea ta pozitiva ma face sa zambesc.Mi te imaginez zambind si inevitabil imi vine si mie sa zambesc. happy

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Frumos.

| Croampa a răspuns:

Frumos, avand in vedere ca se dezvolta tehnologia! big grin

| KillMePlease explică (pentru Croampa):

.laughing)
Asta e cea mai importanta chestie, nu-i asa?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LaughingKarima a răspuns:

Viziunea mea asupra viitorului trebuie sa ramana secreta.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Asta inseamna ca doar eu trebuie sa o stiu, nu?laughing

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Daca iti zic cum cred eu ca arata viitorul ai zice ca sunt nebuna. Am prea multa imaginatie...

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Nu cred ca te-as face nebuna...Pana la urma, sa ai imaginatie e un lucru bun. happy E parerea ta, eu nu te pot ucide pentru ea.laughing

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Eu de unde sa stiu ca nu ai un ciocan la spate? Iti zic daca chiar vrei sa auzi viziunea unei scriitoare asupra viitorului

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Ia zi.mi happy

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Eu tind sa cred ca viitorul va fi un loc mai bun. Viata de la suprafata va fi de domeniul trecutului, iar viata underground va domina. La suprafata vor mai trai doar cei batrani care nu vor sa renunte la casele lor sau la viata lor de acolo. Odata underground, totul este diferit. Poti calatorii oriunde in lume, cu masini care leviteaza, nu zboara, totul underground. Un oras underground este conectat la toate celelalte orase, deci da, lumea underground. Viteza acestor masini va fi una mult mai mare normal. Underground, totul e mai mare, mai frumos, mai bun. Oamenii sunt mai deschisi la minte, mai draguti cu ceilalti. Mafia va continua sa existe. Illuminati vor fi omorati rand pe rand, iar cu ajutorul banilor lor, se va contrui lumea underground. Se gaseste viata (dar chiar se gaseste, nu ca o gasit dar ui ca nu-i) pe alte planete, noi si vietuitorii acelor planete ne vom ajuta reciproc. In loc de animalele simple, avem roboti, singura diferenta va fi ca aceste animale robot, vor fi din metal, unele avand otrava inauntrul lor pentru a-si proteja mai bine stapanii.
Si iti pot spune mult mai mult, insa cred ca de la jumate de opresti din citit, oricum cred ca am scris prea mult deja.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Uuuu. Ai putea incepe sa scrii o carte. Ai idei pune. happy

| KillMePlease explică (pentru KillMePlease):

Bune* laughing))))))

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Scriu povesti pe asianfanfics si am deja caiete pline de povesti. Dar nici chiar carte, prea mult de munca, plus ca mai am blocaje artistice destul de dese.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

happy Hai ca poti.
Stiu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cu siguranta intr-un fel. Sa speram ca va fi frumos. U_U

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, om trai si om vedea. Sper ca al meu va fi unul stralucit. big grin

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Toata lumea spera. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Multi spera, putin si fac ceva ca sa isi fac visele sa devina realitate, eu sunt printre aceia putini. Voi face orice sa imi fac visele realitate. big grin

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Deci..Sa ma bazez pe tine?happy

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Dar pot sa am tot ce imi doresc in prezent, momentan nu imi doresc chestii prea exagerate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Mi-a placut mereu sa cred ca un ideal imaginar irealizabil serveste ca liant unui ideal real maret. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Daca vrei. happy

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Hmmmm.....Asta nu pare prea okay...De fapt tu vrei sa-mi spui sa nu ma bazez pe tine dar nu vrei sa o recunostihappy Nuu?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Nici eu n-as fi spus-o mai bine, nu sunt asa fantezist in momentul de fata, momentan 90% din visele mele sunt destul de realizabile.
Cat despre alea nebunesti, nu stii niciodata ce va fi daca nu incerci, poate ai noroc, oricum daca esuezi castigi niste experienta si tot e mai bine decat sa nu faci chiar nimic, zic si eu. happy

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Bun dar de ce sa vrei sa fii un om cinstit intr-o lume care numai cinstita nu e?
De ca sa treiesti in umbra altora care iti sunt inferiori tie cand poti sa iesi la inaintare si sa te zbati pentru ceea ce vrei?
Da, fara munca nu e nimic dar ai nevoie si de noroc, in lumea asta cam totul e o chestiune de "omul potrivit la locul potrivit". Dar trebuie si sa fii priceput la chestia aia, ca doar nu te arunci intr-o "lupta" daca nu te stii "bate"
Cat despre faza cu "mai bine sa nu fii dezamagit" Dezamagirile de orice fel sunt inevitabile, sunt o chestie normala, nu vad rostul frici asteia de dezamagiri.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plin de prosti

Răspuns utilizator avertizat
| Happyjump a răspuns:

O sa devenim din ce in ce mai prosti. TPU-ul va fi din ce in ce mai plin de copiii de 11 care si-o trag cu unii de 40. Probabil va incepe un al treile război mondial. Vom deveni din ce in ce mai grași, mai Dependenți de lumea virtuală.

| Kyılε a răspuns:

La ce tara avem unul greu cu siguranta
rolling on the floor

| KillMePlease explică (pentru Kyılε):

Totul poate suferi schimbari majore la care nu te vei astepta...
Ce e asa amuzant? happy Tie iti place sa te gandesti ca esti supus la un viitor fara sens in propria tara?

| Kyılε a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu. eu radeam pentru altceva dar n-a aparut aia
tu nu vezi ca inchisoarea e la moda in ziua de azi? mare mi-ar fi mirarea daca nu s-ar mai fura in Romania

| KillMePlease explică (pentru Kyılε):

Asta nu se poate.
Odata ce oamenii s.au obisnuit cu gandirea asta, o vor transmite vitoarelor generatii si vom ajunge sa nu mai avem ce fura pentru ca deja am furat totul..Cat de stupida-i chestia asta? Nu suport sa vorbesc despre tara mea asa...Dar asta-i adevaru'.

| DjNick112 a răspuns:

Totul in alb si negru

| KillMePlease explică (pentru DjNick112):

Mi-ar reprezenta starea generala de spirit. straight face

| DjNick112 a răspuns (pentru KillMePlease):

Totul va fi in verde... peste tot miros proaspat de flori, pentru ca vine primavara happy

| KillMePlease explică (pentru DjNick112):

Ihh...Daca ar fi asa si in sufletul meu...happy

| DjNick112 a răspuns (pentru KillMePlease):

Dar cum e in sufletul tau?

| KillMePlease explică (pentru DjNick112):

Momentan nu pot spune cu precizie pentru ca nici eu nu stiu...Dar presupun ca pustiu si intunecat...

| DjNick112 a răspuns (pentru KillMePlease):

Pai hai sa aprindem putin lumina si sa nu mai fie intunecat, sa facem intr-un fel sa nu fie pustiu, ce zici?

| KillMePlease explică (pentru DjNick112):

As zice da...Dar stiu ca e imposibil.

| GhostRider02 a răspuns:

Cred ca o sa ma distrez mult in viitor laughing)

| Ralucaa69 a răspuns:

Cred ca va fi plin de tehnologie de ultima generatie.

| tadina125 a răspuns:

Unu greu dar foarte satisfacator

| Ghknn a răspuns:

Frumi, cred.

| florin96ak47 a răspuns:

Sumbru... Al treilea razboi mondial e foarte aproape (provocat de Rusia, evident)

| KillMePlease explică (pentru florin96ak47):

De mica ma gandeam la ceva urat cand auzeam : Rusia.

| Pulbere_Vlada_1995 a răspuns:

Dumnezeu stie.

| Dobre_Dana_1991 a răspuns:

Vor fi folosite masinarii pentru absolut orice

| Andreea115 a răspuns:

Super cred