| Dismally a întrebat:

Cum credeti ca va arata viitorul peste 100 de ani?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Omenirea va coloniza planeta Marte. Vor fi centrale de fuziune nucleară cu deuteriul din apă ca combustibil. Creierele umane vor fi conectate la calculatoare. Va fi elucidată enigma actuală a OZN. În producție se vor folosi roboții în proporție de 90%. Producția industrială a alimentelor se va amplifica, dar folosind pentru aceasta procese naturale, vor fi niște fabrici vii. Vor fi eradicate cauzele actuale care provoacă cele mai multe decese. Transportul urban va fi automatizat, mașini inteligente fără șofer. Se vor reface zonele deșertice și se vor reda agriculturii și pentru crearea de parcuri naturale în care flora și fauna să nu fie perturbată de activități umane.

| Steregoi a răspuns (pentru sadrian46):

Ar fi posibil ce ai spus tu daca Dumnezeu n-ar fi planificat Armaghedonul si apoi reclădirea raiului pe Pamant.

| Dismally explică (pentru sadrian46):

Sper sa fie asa cum iti imaginezi tu.

| Dismally explică (pentru Steregoi):

Pe ce data e programat Armaghedonul?

| sadrian46 a răspuns (pentru Steregoi):

Dumneze este un personaj de poveste dintr-o carte de povești. Și chiar și în această carte de povești, Apocalipsa este o revelație, o viziune, deci un vis din mintea unui om. Dta continui să repeți și să tot repeți ce știi din auzite, iar unica dtale sursă de informație este Biblia, iar ce contrazice conținutul bibliei este fals și greșit. Dta încurci lumea poveștilor cu lumea reală, ca în vis, ca în halucinație ca în mintea bolnavă a celor de la spitalul de nebuni. Nici aceia nu pot fi clintiți din convingerile lor, ca să vadă realitatea nici dta.

| Steregoi a răspuns (pentru sadrian46):

"ce contrazice conținutul bibliei este fals și greșit." - tu ai scris asta. Esti beat cand scrii? rolling on the floor

Daca Dumnezeu ar fi un personaj de poveste atunci si tu esti un personaj de poveste imaginar. Iti vezi gandurile?

| Steregoi a răspuns (pentru Dismally):

Ai probleme de logica. Numai atat te duce capul? Tu crezi ca nesimtirea ta va fi nepedepsita de catre Hristos? Tu vrei ca Dumnezeu sa spuna programul cand ii va prinde pe hoti si ii va baga in teascul maniei Sale pentru ca ei sa aiba timp sa fuga si sa scape prin cainta? Dumnezeu nu a dezvaluit programul inainte de Potopul din 2370 i.Hr. si nu-l va dezvalui nici inainte de Armaghedon. Acum e timpul pentru ca cel drept sa se caiasca si nu in ajunul marelui necaz Armaghedon ce va veni cand va fi prea tarziu. Hristos a spus ca va veni ca un hot prin surprindere. Atentie! Hristos nu a spus ca va veni ca hot ci ca un hot sau prin surprindere pentru a prinde hotii in flagrant adica pe oamenii necredinciosi cu murdariile lor si pentru a-i ucide fara sa-i para rau.

Dumnezeu stie ce s-a intamplat cu Ninive cand Iona le-a spus programul si ei s-au cait si pentru un timp le-a mers dar s-au intors iarasi la faptele lor rele si Dumnezeu a distrus apoi in cele din urma orasul Ninive cu mana de om.

| Dismally explică (pentru Steregoi):

Prefer sa fiu nesimtit decat prost. Dumnezeul tau afirma in cartea pe care o considerti tu ca fiind sfanta ca insectele au 4 picioare. Arata-mi si mie catvea insecte cu 4 picioare big grin Daca nu gasesti foarte multe insemna ca ori biblia minte ori Dumnezeu nu stie cate picioare are o insecta creata de el...

| Steregoi a răspuns (pentru Dismally):

Cine te-a inselat sa crezi ca as fi prost? Tu nu vezi ca esti manipulat? Apropo de insectele la care faci referire se pare ca nu ai inteles si as vrea totusi sa fii mai concret la ce insecte te referi ca scrie in Biblie? E rau cand cineva e nesimtit si prost. happy

| Dismally explică (pentru Steregoi):

Eu nu sunt manipulat de nimeni, imi folosesc propriul creier pentru a lua decizii, nu ma iau dupa ce scrie in nu stiu ce care de povesti cum e biblia happy Cele mentionate de "dumnezeu" cand spune ce este bine sa mananci si ce nu, se refera la toate insectele. Daca tot esti crestin ai citit biblia pana acum?

| Andreeush a răspuns:

Vor veni extratereștrii pe planetă.

| Dismally explică (pentru Andreeush):

Cu ganduri bune sau va fi o invazie? happy

| oglindasultanului a răspuns:

Sa speram ca-si vor folosi inteligenta in mod pasnic si constructiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranţă mai dezvoltat, din unele puncte de vedere, dar mai prost din altele.Chiar mă uit în fiecare zi pe internet şi mă minunez că oamenii în loc să se salveze unii pe alţii de la moarte,ei stau şi nu ştiu cum mai repede să deschidă telefonul şi să filmeze.E foarte trist ceea ce se întâmplă.Dar, cu siguranţă poate se vor găsi remedii pentru anumite boli, va excela tehnologia şi roboţii. Următoarea generaţie după noi, va fi complet hipnotizată de telefon şi FIFA şi alte drăcii din astea.
Vor apărea mai multe jocuri din aste, care pe noi înşine ne vor transforma în roboţi ghidaţi de tehnologie.Am impresia că într-o zi chiar telefoanele şi toate astea ne vor conduce...Destul de rău, din păcate.O zi bună, să ai. happy

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Da, in ziua de azi e mai important sa primesti cateva "aprecieri" la un filmulet decat sa intervii sa ajuti pe cineva. Este trist si nu cred ca se va schimba situatia prea curand. Sper ca nu va mai exista Fifa si peste 100 de ani big grin
Multumesc, o zi frumasa si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai avand in vedere ca urmeaza un razboi oribil viitorul peste 100 de ani arata inimaginabil de rau.