| pumpkinky a întrebat:

Cum e meseria de ospatar?
Ce presupune? Avantaje? Dezavantaje?
Ps. Incepatoare in domeniu (fara curs de calificare)
Recomandari?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

N-ai văzut ce face un ospătar?
Ca începătoare o să fi pusă să debarasezi( să faci curățenie) mesele.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Vei invata la locul de munca. Nu e greu. Iei comanda, servesti, debarasezi si incasezi. Dar trebuie sa stii "trucurile ospatarilor". Te mai poti uita pe net. De exemplu, cum duci 3 sau mai multe farfurii intr-o mana, apoi cum debarasezi la fel. Ar fi bine sa citesti inainte, ca apoi vei vedea practic acolo.
Mi se pare o meserie usoara.
Dezavantajul e ca o sa te doara picioarele. De asta ti-am zis si de trucuri, ca sa-ti usurezi munca.