| AnonimAnon4521 a întrebat:

Cum isi poate pierde o fata/femeia increderea in sine?
Funda

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

In general, criticile si descurajarile scad increderea unui om in el insusi.
Pentru o femeie, daca ii spui ca nu arata bine sau ca nu iti place ceva la aspectul ei fizic, inseamna o lovitura la increderea in sine.Dar daca este stapana si stie ca nu trebuie luat orice in seama, atunci nu va fi afectata.
Si descurajarile privind ceea ce face pot duce la scaderea increderii in sine.
Cucerirea esuata a unui barbat duce de asemenea la asta.
In general, esecurile duc la pierderea increderii, dar trebuie sa fii constient de fortele proprii si sa nu iei in seama decat ceea ce conteaza si ceea ce te ajutawinking

7 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Prin critica, jigniri.
Dar, sper ca nu ne intrebi asta, doar ca sa faci rau unei anumite fete. Deoarece nu-i ok.

| AnonimAnon4521 explică (pentru IonuţR1995):

Nu am nimic cu nimeni

| RAY a răspuns:

In tine niciodata nu trebuie sasi pierzi increderea,in alti e bine sasi pierzi increderea asa din cand in cand sa vezi ce falsi sunt in jurul tau, fi mereu hotarata in ceea ce faci, fa sport, manca sanatos, fara zahar =depresie, recomand conversatiile cu tine insuti, ea o oglinda si vb cu tine insuti, intrebate cine sunt, ce vreau, de ce exist, de ce numai cred in mine etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are caracter, n-ai cum s-o faci sa isi piarda increderea in sine.Keep calm si lasa fata.

| doreal a răspuns:

In general omul isi pierde increderea in sine daca este descurajat de catre altii.

| Kenya a răspuns:

Sa cada in fata tuturor pe tocuri
0oh laughing

| madalinamadu a răspuns:

Simplu, ia în seamă toate vorbele spuse de nişte oameni fără valoare din jurul ei. Ar trebui să nu plece capul în faţa nimănui, să fie încrezătoare în forţele propii şi să privească în urmă doar pentru a-şi admira reuşitele.