| Alex a întrebat:

Cum pot sa fiu cercetas? Ce trebuie sa fac ca sa ma inscriu? Ati fost cercetasi? Daca da, cum e? Ce parere aveti despre a fi cercetas?

5 răspunsuri:
| amandina_9543 a răspuns:

Sa fi cercetasi e chiar foarte tare.Nu trebuie sa pornesti de la ideea aceea cum ca cercetasii ar fi ca si in filmele americane unde se duc si vand prajiturele si castiga insigne pentru aprinderea focului, sau alte chestii de genu.
Pentru mine cercetasii inseamna in primul rand PRIETENIE.si ca sa vezi ca nu vorbesc prosti nodul de la esarfa se numeste "nodul prietenie" si crede-ma nu e o esarfa urata, vorbesc eu care am peste 30 de esarfe.
De patru ani de cand sunt la cercetasi am invatat ca nu sunt doar eu importanta, ca mai exista si altii pe langa mine, bine am invatat sa gatesc:)) si sa stii ca sunt mandra ca am facut primele mele spaghete la cercetasii.Am o multime de amintiri placute cu prietenii mei si intotdeauna asteptam excursiile pentru a ne revedea.
Sa-ti mai spun ceva am prietenii de 12 ani de la gradinita care nu stiu daca le-as fi pastrat daca nu erau cercetasii.
Asa ca nu mai sta pe ganduri ia-ti bocancii in picioare si porneste spre sediul din orasul tau. daca vrei sa vezi activitatile noastre iti dau blogul nostru http://cercetasiidejeni.blogspot.com

si dac vrei sa mai vorbim sa-mi spui ca sa-ti las id-ul meu. sper ca ti -am fost de ajutor

| Alexander5 a răspuns:

Alex nu te ghida du cel ce a spus reintoarcearea in cominism, probabil el asculta manele si fumeaza prin scari de bloc. Este tipul omului ce nu face nimic pentru ceilalti si le stie pe toate. Dupa cum sper ca ti-ai dat seama din raspunsul lui, nu le stie pe toate.
Dupa cum foarte bine a spus-o cineva mai jos cercetasia inseamna prietenie.

| iliekaty98 a răspuns:

Eu sunt cercetas love struck Este un lucru exeptional Cuvantul "cercetas" inseamna "natura", jocuri in naturawinking nu ai unde sa te inscrii eu "m`am inscris" pentru ca, doamna mea diriginta face parte dintr`un staf...Si centrul nostru se numeste centrul local matca.o sa iti dau un site.sa te uiti este foarte frumos sa fii cercetas :* >big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru iliekaty98):

"Cuvantul "cercetas" inseamna "natura", jocuri in natura " si reintorcerea in comunism as zice eu happy