| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa nu mai fiu rarait?

2 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Sa fi rarait nu este un defect, ba din contra unii il considera un accent special si tu ca persoana esti speciala, dar daca nu poti sa te obisnuiesti cu asta poti sa consulti un logoped.

| chitaramea a răspuns:

In primul rand vreaunsa iti zic ca nu raspund acum pentru ca stiu ncum sa nu mai fi rarait. Vreau numai sa iti spun o parere. Eu cred ca tuturor ne place sa fim diferiti adica sa iesim cumva in evidenta. Mie mi se par foarte draguti oamenii care sunt raraiti mai ales baietii este ceva special, poate ca tu nu ai aceeasi parere sau poate a eu nu stiu cum e sa fi rarait. Dar de asemenea nu cred ca tu est i rarait din intamplare. Nimic nu e intamplator. Dar acum conteaza si varsta ta daca esti destul de mare o sa iti fie putin mai greu dar poti exersa mult, daca ai vointa reusesti. Cu toate ca eu te sfatuiesc sa nu te chinui prea mult, acesta este un lucru special care iti apartine!