| k9thug a întrebat:

Cum sa nu mai fiu rarait?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| D A R i U t S s A a răspuns:

Asta este de cand ai inceput sa vorbesti.si eu sunt unpic raraita. dar. unora le cam place..."accentul rarait" :X:X

| Azzido a răspuns:

Consulta un logoped si el te va indruma.
Incearca sa faci gargara cu apa cat mai des (exercitiu recomandat de un logoped).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai ambala degeaba.Multe persoane sunt raraite(in mare parte toti francezii)si li se pare ok, adica cel putin daca te duci in Franta si nu esti rarait se rade de tine.Asa ca...nu te mai lamenta degeaba, accepta-te asa cum esti.

| Spataru_Doina_1979 a răspuns:

Incerca aceasta lectie de dictite pentru rriti (similara cu poezia cu rata dar nu este asa de copilareasca)

"Cuvantul "terorist" terorizeaza raraiti la fel de mult ca cuvantul "rarait" deoarece ambele au doua "r" uri in cuvant si rritit nu-l pot rosti pe "r""

(l-am scos din mintea mea)

| Petre_Justy_1997 a răspuns:

AM AUZIT DE FOARTE MULTE ORI PERSOANE CARE VORBESC RARAIT dar nu prea ma incantat dar am auzit acum cateva zile o fata care vb rarait si e prea misto
Cica trebuie sa faci gargara cu apa si sa pronbunti multe cuvinte care il contin pe r

| deearox94 a răspuns:

Da.si eu fac 16 ani si sunt raraita.cateodata mi-as dori sa scap d asta insa degeabasadoriqm.crd ca oamenii ar trebui s ne placa asa cum suntem deoarece fiecare are calitati defecte

| darius_4878 a răspuns:

Am auzit ca pielea din josu limbii nu a evoluat si trebuie apasata cu un creion si nu o sa mai fi raraita, am auzit asta de la doamna de biologie

| k9thug explică:

Logoped nu am cum sa ma duc, am cerut trimitere si mi-au zis ca sunt prea mare (fac 16 ani in octombrie).
nu prea ma ajuta chestiile de genu "mie imi plac baietii raraiti"
vreau doar sa nu se mai auda nasol de tot, sa se auda mai bine, ca am un R de tot rrasu