| Ramo137 a întrebat:

Cum pot sa pun subtitrari in engleza la videoclipurile deja postate pe yotuube?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Buna!
Dai click pe cercul din dreapta, cu numele contului tau,
mergi la YouTube Studio,
si in stanga o sa vezi un meniu unde o sa gasesti Subtitles.

Din lista de clipuri alegi clipul dorit,
apesi ADD in dreapta,
si apoi ai Type manually, undeva in partea de sus.
Pozitionezi cursorul din partea de jos la secunda sau minutul dorit, apoi introduci textul in caseta de sus.
Exista si optiunea sa urci un fisier text cu subtitrare (Upload file), cu timing (ca orice subtitrare srt de film)
sau fara timing (nu imi dau seama cum va functiona cel fara timing, probabil folosind ulterior functia Auto-sync disponibila tot acolo).

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Descarci clipul, folosești un videoeditor cum e cel de mai jos

https://www.vegascreativesoftware.com/......-download/

și suprapui titrarea dorită peste film. Voila!

| Ramo137 explică (pentru sierra1):

Cred ca pot sa dau edit video in Youtube si sa pun. cred.

| sierra1 a răspuns (pentru Ramo137):

Nu prea cred dar tu incearcă...