| Danut_Popa_1961 a întrebat:

Cum pot sa scriu pe tastatura,punand,, caciulita,,pe,, a,,sau pe,,i,,ori virgula sub,,s,, sau,, t,,?

Răspuns Câştigător
| oOSaritaOo a răspuns:

Bună. Intri la Start-Control Panel-Clock Language, and Region-Change display language--Format, şi îţi va apărea Add, dai pe Add şi cauţi Română Standard şi dai Applz, apoi OK. Iar dacă vrei să vezi pe ce butoane să dai la tastatură, intră pe google şi în dreapta, în căsuţa unde scrii este o tastatură mică. Acolo îţi arată ş, ţ, ă, î, â şi te uiţi pe tastatura ta. tongue Iar tastatura o schimbi din română în engleză dând pe Alt+Shift.

6 răspunsuri:
| condemnedAntagonist a răspuns:

Intri la Start--Control Panel--Clock Language, and Region--Change display language--Format apoi selectezi limba [Romanian (Romania)] dai ok si jos in bara de start iti va aparea o optiune "EN"apesi pe ea si selectezi"RO".si semnele "[ ' } -" cand le apesi vor fi "ş ţ ă î".

| Woodenpints91 a răspuns:

Diacritice vrei să zici.

Instalează asta:
http://www.diacritice.ro/

| Danut_Popa_1961 explică (pentru Woodenpints91):

Apoi cum apas pe tastatura, ca sa si apara?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Scrie acolo. Alt dreapta + S pentru Ş

| BlackAngel33 a răspuns:

Doar iti setezi calculatorul in limba romana din Start->Control Panel happy

| stefanpaul2k a răspuns:

Depinde unde vrei sa scrii