| Kristtine a întrebat:

Cum poti scapa de acnee in cateva zile?!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ea nu scapi în câteva zile!
Aplică o mască cu acid salicilic, un tonic antiseptic, tinctură cu propolis, un săpun cu sulf/antibacterian, Zynerit, etc.
De preferat seara, pe tenul curat.
Pa, pa.

| Elena1234456 a răspuns:

In cateva zile nu cred ca poti.Dar incearca mastile cu argila si o crema potrivita pentru tenul tau.

| a1doru a răspuns:

Imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc dar dorinta ta este imposibil de realizat.

| Traian a răspuns:

Foloseste sapunul. se spune ca ar impidica aparitia agneei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! ACNEE – reteta pentru adolescenti si copiii care au ajuns la pubertate:

¬ Formaţi o pastă din trei linguri de miere şi o linguriţă de scorţişoară pudră. Aplicaţi această pastă peste coşuri seara înainte de culcare. Faceti efortul de a dormi cu tratamentul pe fata. Daca reusiti(si asa ar trebui) sa tineti „masca" peste noapte…spalaţi-o cu apă călduţă în dimineaţa următoare. timp de o saptamana -doua sa stii ca merge.eu am incercat:*!