| R0R0 a întrebat:

Cum reactionati cand sunteti criticati pe nedrept?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe o parte, o las baltă fiindcă efectiv nu-mi pasă de părerea altora, dar intervine mereu firea mea încăpățânată, care vrea să arate că eu am dreptate.
Așa că înăuntrul meu e o luptă de nedescris și de cele mai multe ori, încăpățânarea învinge.

| R0R0 explică (pentru anonim_4396):

Pot spune ca si eu am trait asta!

50 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Reactionez doar cand sunt criticata pe nedrept!
Accept sa fiu criticata daca se constata ca au dreptate, daca nu, gasesc o modalitate sa ripostezwinking
O seara buna happy

| R0R0 explică (pentru caramela):

Ce fel de modalitate?

| caramela a răspuns (pentru R0R0):

Depinde de caz /de persoana...in general nu am de ce sa fiu criticata, sunt matura/si sunt cu picioarele pe pamant!

| R0R0 explică (pentru caramela):

Inteleg!batting eyelashes

| Kaℓi a răspuns:

Imi vine sa plang.

| R0R0 explică (pentru Kaℓi):

Dar asa ii dai satisfactie!

| Kaℓi a răspuns (pentru R0R0):

Oh, doar imi vine sa plang, nu chiar se intampla! happy

| R0R0 explică (pentru Kaℓi):

Ahawinking

| Drimmero a răspuns:

Il intreb de ce ma critica, de obicei nu prea bag de seama, ma doare undeva de critica lor, dar cand ma enerveaza le cer socoteala.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Si le dai un pumn pe care scrie Arsenal? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Nu reactionez prin bataie, eu sunt genul care rezolve problemele cu vorba buna, e mai ok asa!

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Care sa *

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Stiu,stiu.
Deja te cunosc laughing
A castigat Arsenal?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Da, cu 2-1, nici n-am avut emotii, am fost egalati inainte de pauza, dar Sanchez le-a bagat mortul in casa cu o executie de-a sa!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Uraa! big grin
Hai sa sarbatorim.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Daca-i scoate Arsenal pe Barca, atunci sarbatoresc, astept pana prin martie sa se intample asta, sper sa-i scoata pe Barca, avem o revansa cu Barcelona!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Ok!
Tu de ce nu ai pus nicio intrebare?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Chiar nu stiu, n-am avut niciun interes sa pun intrebari...

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Dar ai sa pui pe viitor?
Sa stiu sa fac dauna la intrebarile tale rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Habar nu am daca o sa pun. Cred ca-i dai dauna totala!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

laughing
Sa nu exageram. Asta e parerea ta despre mine? O fata care face daune?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu reactionez prea mult. Adica daca ma critica cineva pe nedrept e clar ca nu merita atentia mea. Nu?
Tu ce faci?

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Eu nu bag persoana aia in seama.Pe moment sunt extraordinar de calma.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Pe moment? Dar dupa?batting eyelashes

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Cand sunt singura ma supar pe mine ca nu i-am spus in fata tot ce aveam de spus.Nu pot, pur si simplu nu sunt asa.Nu pot critica omul in fata.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Te inteleg happy

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Stiu!batting eyelashes

| RainmakerX a răspuns:

Ma prefac ca il ascult si astept sa termine smug

| R0R0 explică (pentru RainmakerX):

Buna tehnica! laughing

| R0R0 explică:

Inteleg.

| Florentina9210 a răspuns:

De obicei nu prea imi pasa.

| R0R0 explică (pentru Florentina9210):

Sa-si pastreze parerea pentru ei!

| Florentina9210 a răspuns (pentru R0R0):

Exact!

| Idkidk a răspuns:

Păi eu îl las in pace pe acel om. Soarta, să se uite la el, apoi la mine si la altii!

| R0R0 explică (pentru Idkidk):

Nici nu-ti pasa! rolling on the floor

| Idkidk a răspuns (pentru R0R0):

Să se ducă şti tu unde.

| R0R0 explică (pentru Idkidk):

rolling on the floor)

| Idkidk a răspuns:

Am un pumn, dar nu conteaza. *ba di bi ba di bi bum *

| R0R0 explică (pentru Idkidk):

Si stii sa il folosesti! laughing

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Încerc să fac ceva ca să demonstrez ca eu sunt altfel, și după ce ii schimb părerea il las doar cu întrebările.

| chilledzebra a răspuns:

Il las sa se calmeze si apoi il iau frumos de aripioare si incepem "sa discutam", asta daca deja a intrecut masura. Dar daca nu e o persoana importanta, nu ii mai acord atentie, pentru ca nu merita. Nu merita sa ii acord atentie. Ce nu e adevarat, nu ma deranjeaza.

| R0R0 explică (pentru chilledzebra):

Il iei de aripioare? laughing

| I0nuT55 a răspuns:

Vorba aia : " Desteptu' cedeaza primul "...

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Mereu se intampla asa! sad

Ba ai mai multi bani ca unii, esti criticat, ba ca ai facut nu stiu ce, dar nu e adevarat, etc.

Reactionez destul de urat, dar dupa ce mi se face,, reclama negativa", nu o sa mai aiba curajul sa comenteze.

Daca esti fata, da-le replica, daca esti baiat, riposteaza prin bataie (asa e firea mea, app, stiu ca nu-i corect), dupa, daca le-o dai calumea, sa vezi daca o sa mai aiba,, voce" pentru asa ceva.

In concluzie, riposteaza, ori prin vorbe, ori prin fapte..succes.

| IngRid233 a răspuns:

Ma gandesc asa : Daca nu esti barfit, nu existi!