| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa am muuuuulte haine.

nu stiu sa le fac si nici nu am bani sa imi cumpar in fiecare saptamana ceva...imi iau doar la luna cate o bluza sau ceva...

ce sa fac?sad

3 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Uita-te mai bine in dulapul tau! stai un minut cu fata la el! o sa vezi cate haine nu le-ai imbracat! poate ai luat de ''n'' ori bluza x pe tine! insa nu ai combinat-o cu pantalonii aia! schimba accesoriile!(de astea poti face rost) schimba incaltarile si nu ai nevoie mereu de haine noi sa arati bine! e o vorba mare:poti sa te imbraci elegant si cu bani putini! De asemenea "haina nu face pe om'' o zi frumoasa!

| gigiro a răspuns:

Cu bani putini si multa imaginatie, iti modifici lucrurile vechi, astfel incat sa para noi. Daca nu ai bani, nu te poti innoi de cate ori ai dori. Ori gasesti o modalitate de a castiga putini bani, ori ramai asa. Ar mai fi o posibilitate, pe care tinerii nu o accepta sub nici o forma, sa te imbraci de la second-hand. Este o falsa problema. Eu traiesc in strainatate si pot spune ca foarte multa lume se imbraca asa. Intr-adevar, exista lucruri de foarte buna calitate, si poti sa-ti cumperi o rochie care valoreaza mii de euro cu 23-30 €. Lucrurile sunt foarte bine dezinfectate si nu exista nici un risc.

| oz a răspuns:

Eu iti spun sa strangi bani, si sa iti cumperi o haina de firma ceva.Astea in general rezista mai mult.Nu iti mai cumperi una pe luna, iti cumperi una la 3 luni, Dar sa o ai cel putin 2 ani.Peste 3 luni alta etc.In 2-3 ani de zile iti faci colectie happy. Si de firma(se vede diferenta la cusaturi, cum stau pe tine etc). Nu conteaza cantitatea ci calitatea.Mai bine mai putine, dar bune, decat multe dar mai proaste.