| Lovelysmilee a întrebat:

Cum sa facem sa fie o experienta de neuitat pentru amandoi?
Ne-am cunoscut in clasa a 9-a si de atunci, adica de 2 ani si 3 luni, suntem impreuna love struck. Ne iubim foarte mult, nu rezistam unul fara celalalt mai mult de 2-3 zile maxim, suntem asa-numitele "suflete pereche", s-ar putea spune.
Amandoi suntem virgini. Am vorbit de multe ori despre asta, dar cum eu am avut niste probleme de sanatate, am hotarat impreuna ca e mai bine sa asteptam pana o sa-mi treaca. Acum sunt sanatoasa si cred ca e timpul sa trecem si la asta. Noi, pentru ca ne iubim, nu zicem ca o sa facem "sex", ci "Love", asa 'alintam' noi astalove struck.
Intrebarea mea este. cum ar trebui sa procedam?
Avand in vedere ca e prima data pentru amandoi si vrem sa fie ceva de neuitat.
Ce sfaturi ati putea sa ne dati?

Răspuns Câştigător
| kareina a răspuns:

Pt ca sexul prin definitia lui este precum "cireasa dp tort", adica, completeaza sau intregeste, cimenteaza iubirea trebuie facul pentru prima data cu multa delicatese, f.multa rabdare, a-ti avut f multa rabdare 2 ani si 3 luni sa stati cuminti si ar fi f pacat ca tocmai acum sa va grabiti sa stricati totul, ar fi mare pacat. El, ar fi excelent daca ti.ar creea o atmosfera placuta:lumina difuza sau lumanarele rosii, o melodie in fundal, calda, placuta, lenta, o bauturica fina, o sampanie gen, va da un aer de sarbatoare, tu, o tinuta vestimentara cat se poate de sexy, provocatoare, dar ai grija...nu vulgara, un parfum discret cu miros de iarba cruda, nu dulceag, inainte de sex neaparat preludiu, inainte, reciproc sa va faceti masaj cu miscari lente, abia perceptibile, care dezvolta "simturile", iar, apoi mult mai tarziu, sexul care va fi definitoriu, incet, ritmic, trebuie sa fie reusit, fara durere.Sa fie o placere, ca daca tie nu. ti place sau te asteptai la...mai mult, vei fii dezamagita incat a 2a oara nu o sa. l mai doresti cu aceeasi iubire"de altadata", si vei constata cu surprindere ca "sufletul-pereche"nu este asa cum tii l.ai dorit. Sper ca ti.am fost un pic de ajutor! Daca mai vrei sa ma intrebi ceva, e ok!

1 răspuns:
| sadlifetobe3 a răspuns:

Un pahar de vin inainte iar apoi o luati usor cate putin pana la sex