| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa gasesti subiecte de discutie cu o persoana cu care chiar nu prea ai nimic in comun? Adica sa fii interesant, sa trezesti tu un subiect. Ce sfaturi aveti?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa fii tu insati, nu trebuie sa te "prefaci" pe anumite subiecte. Daca esti tu ca pana acum si ii arati persoanei respective ca esti o persoana mai deschisa (si sper ca asa este) sigur o sa vina si subiectele de discutie. Daca nu o sa vina... atunci nu aveti ce sa discutati amandoi.

| siriusblack98 a răspuns:

Sa te faci placut fata de o persoana cu (virgula) care nu ai absolut nimic in comun si sa porti discutii lungi cu aceasta, inseamna sa te pretinzi altfel decat esti. Sa minti si sa inventezi. Chestia asta nu tine mult si isi va da seama iar apoi nu mai ai nici o sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Discuta despre ceva necunoscut, atat tie cat și ei.
Aștept apreciere de la editori.

| Mariusminecraftmaster69 a răspuns:

Pleaca

| anonim_4396 explică (pentru Mariusminecraftmaster69):

Unde sa plec? Ai gresit intrebarea