| AaLexS a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa imi fac macar o suvita in par? puppy dog eyes Nu ma lasa deloc. Zice ca sunt prea mica si pot sa imi fac suvite doar atunci cand am note bune chatterbox (nu invat prea bine, media anuala o am 8 laughing ). Imi doresc atat de mult suvite! Mentionez ca am 13 ani ...Merg pe 14 straight face [nu sunt atat de mica cum crede mama phbbbbt ]

Funda la raspunsul care functioneaza sa imi fac suvite >: laughing!
P.S. Scuzati categoria, este cea mai vizitata! big grin

Răspuns Câştigător
| HikariAi a răspuns:

rolling on the floor)) lol... epurel si WQT, sunteti nebuni, mai ales epurel rolling on the floor)) Hey AaLexS! Eu am 22 de ani, si sunt un tip noncorformist, i don't care for anything. Si eu am vrut mereu sa ma tatuez, sau piercing, sau nu mai stiu ce, but. am ramas doar la faza cu vopsitul parului, poate le voi face si pe celelalte pana la urma, dar ma mai gandesc daca imi va sta bine laughing Anyway o suvita de par. mare chestie, asa e moda, nu e un lucru rau, incearca sa-i spui mamei tale exact cum a spus khaori, si mai baga si tu acolo, ca asa e moda, si vrei sa fi in pas cu ea, si ca nu e nimic rau in a-ti face o suvita la par de alta culoare, e ceva cool si ti-ar sta frumos tongue si intr-adevar trebuie sa-i promiti ca vei invata, si sper sa inveti... Vreau sa intelegi, ca cel mai bine e sa inveti, si daca tii la parintii tai, fericirea lor actuala esti tu, si daca vor vedea ca vei lua note bune, ii vei face foarte fericiti si mandrii de tine. Good lucke with your new look! Take care with you!

| AaLexS explică (pentru HikariAi):

Multumesc mult pentru raspuns! happy
Esti de treaba! :*

| HikariAi a răspuns (pentru AaLexS):

Placerea e a mea! Multumesc pentru compliment! Anyway, trebuie sa inveti, e foarte frumos atunci cand te faci mai mare si stii lucruri de care unii nici nu au habar sau cand porti o conversatie cu cineva, mereu ai de gasit un subiect interesant, orice inveti acum, te va ajuta si pe viitor. E greu, intr-adevar, dar mai tarziu iti vei aminti cu bucurie de aceste clipe. Cel mai frumos e sa stii sa te distrezi si sa fii bun si la scoala, nimic nu e imposibil si niciodata nu e prea tarziu! Toate cele bune iti doresc!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cu ce te ajuta suvitele? Ca sa fii cool sau ce?
Eu cred ca mai bine este sa fii tu, naturala.V-a apucat pe toate moda la varste fragede si nu mai puteti.
Mie sincer mi se par penibile suvitele de toate culorile.Nu faci decat sa iti strici parul si dupa o sa regreti.

| epurel a răspuns:

Sa sugi o ceapa in crucea mamii voastre de copii care ruinati TPU, ba copil virgin, mama ta iti vrea binele da' tu esti prea ocupata sa te fu.ti.

| khaori a răspuns:

Buna.
Pai, promite-i mamei tale ca de acum inainte vei invata mai bine, te vei stradui sa iei note ma bune si sa ai o medie anuala mai buna. Daca are incredere in tine, atunci probabil ca va functiona.
Succes!