| ihoof a întrebat:

Cum sa te intelegi cu cineva care are glume destul de proaste? In special daca e iubitul/iubita? Glumesti despre lucruri serioase

4 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Iti schimba punctul de observatie si aduce probleme. Fiind "iubita" trebuie sa inteleaga ca are o relatie cu tine si sa nu te mai trateze ca pe un clovn.

| 1997onur a răspuns:

Exact genul de glume nici eu nu suport e bine sa faci glume da nu dinalea proaste cu înjurături alea nu sunt glume nu-mi place asa glume sau când se vorbește ceva serios pai în acel moment trebuie sa fiu atent la ce-mi spun mie acel om fiindcă își ia din timpul lui și îmi explica și spune mie ceva important nu ași putea sa facă glume când se vorbește ceva serios orice gluma are limita ei ba chiar și locul ei nu poți face glumele din oraș cu părinți sau cu surorile sau nu poți face o gluma care o faci cu un coleg de munca cu părintele tău sau cu omul pe care îl iubești cu adevărat fiecare gluma își are limita ei și locul ei nu-i bine mulți nuși dau seama am observat asta mulți nuși dau seama sa facă o diferența dintre o gluma și o prostie sau dintre o gluma și nesimțire ba chiar mulți nu știe cei aia o gluma ieșe și scandale și certă din cauza la o gluma spusa de asta orice gluma are limita ei și locul ei și când cine își ia din timpul lui sați explice ceva sați spună ceva atuncia nu ai cum sa nu fi serios sa nu asculți ce are acel om de spus.

| Pnin a răspuns:

Ii explici că nu-ți plac și sa le rareasca. Daca ii pasa de tine, o sa înceteze

| Bloodyella a răspuns:

De ce as incerca sa ma inteleg cu cineva care are obiceiul sa glumeasca atunci cand vine vorba de lucruri serioase? O astfel de persoana nu are ce cauta in viata mea, n-am de ce sa-mi pierd timpul cu toti imaturii si idiotii.