| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face ca majoritatea barbatilor din Romania fumeaza?

10 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

In alte tari crezi ca nu se fumeaza? altii sunt mai distrusi ca noi, stam prea bine fata de altii, cati drogati au, pe fiecare zi alta supradoza, alt traficant prins, altu caruia i s-a facut rau.
de ce crezi ca suntem atat de apreciati in alte tari? tinerii lor sunt terminati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

cine a zis că majoritatea o fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea barbatilor si femeilorwinking Dar nu stiu daca intr-adevăr majoritatea e cea care fumează si nu minoritatea. Nu am stat sa analizez situatia. Chestia e ca fiecare are cel Putin un viciu, oricat ar nega asta. Oricat de prostesc ar fi acel viciu, exista la fiecare din noi. Acuma na... fumatul este doar un exemplu. Cunosc o persoana dependenta de citit. Alta persoana dependenta de muzica, alta de alcool etc. In general, omul isi alege cate ceva de genu' ca sa ii distraga de la stres, suferinta, emotii etc etc. Altii o fac de fiță. Pe aia nu ii inteleg...sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde si ce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De prostie, cu siguranta nu inteligenta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E cu schepsis treaba. Sunt totusi si oameni inteligenti care o fac. Da, nu e un lucru inteligent, dar oameni inteligenti o fac.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Da, nu e un lucru inteligent, dar oameni inteligenti o fac." la asa ma refeream si eu. sunt doctori care fumeaza, si scot zilnic din plamanii altora cu mainile lor "ghemotoace " de nicotina.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da? Uite, ar trebui sa vina OoBunnyoO sa spună ca n-ai zis asa ceva doar pentru ca nu ai scris si nu ai cum sa dai de inteles asa ceva. laughing

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu toata lumea fumeaza din același motive. Unii s-au apucat din cauza anturajului, pentru a da mai bine in fata prietenului, pentru ca iubitul/iubita fumeaza, pentru ca romanii sunt stresati, au multe probleme pe cap, sunt sute de motive pentru care majoritatea barbatilor si adolescentilor din Romania fumeaza.

| Cσcσ a răspuns:

Exista si foarte multe femei care fumeaza. Altele fumeaza mai mult decat barbatii.