| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face ca sala si sportul de performanta nu ii oboseste psihic pe oamenii care le practica, asa incat sa prinda repulsie de sport?
Este o presiune foarte mare asupra lor si ma gandesc ca trebuie sa existe si consecinte.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Haideti mai, batrine, ai facut vreodata sport de performanta? Am facut si era o placere. Sa ma oboseasca psihic? Deloc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cine a zis că nu îi obosește psihic? Ba fii sigur că îi obosește! Îi termină chiar. Repulsie nu prind deoarece au un scop în minte și o pasiune căreia se dedică, fiind conștiențe de inconvenientele aferente. Dar sunt extenuați mintal.