| ZuZuDuDu a întrebat:

Cum se ingrijesc animalele!

Răspuns Câştigător
| ApofissPapaya a răspuns:

Pai, am 2 papagali in prezent, si in total am avut vreo 5 (cu tot cu astia). Unul din papagalii de acum il am de 6 ani (sa tii cont ca mama la gasit si l-a adus acasa, deci are mai mult de 6 anilaughing ). Sunt 'animale' foarte docile si linistite ca si comportament daca ai rabdare cu ele, socializezi si le oferi zilnic putin din timpul tau. Incearca sa lasi porumbelul sa zboare mai des, ofera-i mancare din palma si demonstreaza-i ca nu trebuie sa se teama de tine. Daca devine mai prietenos ii poti aduce un prieten in casa. Nu au mari pretentii, au nevoie de apa, seminte (le gasesti in petshop), un cub sau o pietricica unde isi pot roade sau toci ciocul, si din cand in cand le poti da legume razalite sau bucati de ou fiert. Daca mai ai o intrebare anunta-ma. Numai bine! happy

3 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Care animal?
Ce animal ai?
Mai multe informatii? Mersibig grin

| ZuZuDuDu explică (pentru ApofissPapaya):

Pai.......am un porumbel(de casa) de fapt aveam 2 dar unul a murit din cauza gerului si pentru ca eu am fost plecata 2 zile si nu avut hrana destula crying si imi este tare frica sa nu moara si celalalt de singuratate! Bineinteles ca acum numai il las singur dar as vrea sa-i fac "traiul" cat mai bun.As vrea sa-i iau si alt "prieten" dar el este cam "rau" si se va bate cu celalalt porumbel.Dar totusi dupa ce raspunzi la aceasta intrebare mai imi poti spune si cum se ingrijesc pasarile (in general)? Apropo tu ce animale ai acasa si cum le cheama? Daca raspunzi ti dau fundawinking big grin love struck

| ApofissPapaya a răspuns (pentru ZuZuDuDu):

Pai, am 2 papagali in prezent, si in total am avut vreo 5 (cu tot cu astia). Unul din papagalii de acum il am de 6 ani (sa tii cont ca mama la gasit si l-a adus acasa, deci are mai mult de 6 anilaughing ). Sunt 'animale' foarte docile si linistite ca si comportament daca ai rabdare cu ele, socializezi si le oferi zilnic putin din timpul tau. Incearca sa lasi porumbelul sa zboare mai des, ofera-i mancare din palma si demonstreaza-i ca nu trebuie sa se teama de tine. Daca devine mai prietenos ii poti aduce un prieten in casa. Nu au mari pretentii, au nevoie de apa, seminte (le gasesti in petshop), un cub sau o pietricica unde isi pot roade sau toci ciocul, si din cand in cand le poti da legume razalite sau bucati de ou fiert. Daca mai ai o intrebare anunta-ma. Numai bine! happy

| ZuZuDuDu explică:

Mersi mult love struck! Sarbatori fericite!