| TheShade a întrebat:

Cum se numesc renii lui Mos Craciun?

Răspuns Câştigător
| WhatMeanLove a răspuns:

In poemul The Night Before Christmas apar si numele celor opt reni fabulosi. Acestia se numesc Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Cupid, Donder si Blitzen. Probabil va intrebati in acest moment unde este cel mai cunoscut ren al Mosului, cel mai Neastamparat si cu nasul rosu, Rudolf. Ei bine, povestea lui Rudolf a fost scrisa de catre Robert L. May in anul 1939. Initial povestioara renului cu nasul rosu a fost compusa in versuri, si publicata sub forma unei carti pentru a fi oferita copiilor, dupa ce fetita scriitorului, in varsta de 4 ani, a fost foarte impresionata. Conform acestei povesti, Rudolf se diferentiaza de toti ceilalti reni tocmai prin faptul ca are un nas rosu si foarte stralucitor.

8 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Cel mai cunoscut ren,cel cu nasul rosu, este Rudolph, apoi urmeaza big grinasher,Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Donder si Blitzen.
*-*

| 4b a răspuns:

Cu durere in suflet te anunt ca Mosu' nu existasad

| Timeea2001 a răspuns:

Rudolph,Dasher,Dancer,Prancer,Vixen,Comet,Cupid,Donder si Blitzen

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna! Numele renilor lui Mos Craciun sunt: Rudolph, Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Cupid, Donder si Blitzen.
Pa!

| Duucu a răspuns:

Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Cupid, Donder si Blitzen.Succes!

| slowswag a răspuns:

Rudolph,dasher,dancer,prancer,vixen,comet,cupid,donder,blitzen

Răspuns utilizator avertizat