| alx4593 a întrebat:

Cum se numeste,lichidul acela care se pune pe batista sau servetel in filme,si cand pui la nasul cuiva,adoarme instantaneu,si unde se gaseste, daca exista asa ceva.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cloroform.Se gaseste la morga.Dar este posibil sa fie trecut pe lista substantelor interzise.Asa ca, nu te juca cu el.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cloroformul e o substanta folosita in anestezii, in combinatii cu altele.Folosirea ei neautorizata te arunca direct in domeniul penalului. Poate provoca stop cardiac sau sufocare.Filmele nu arata in totalitate efectele...Nu te juca cu asa ceva!