| Superior a întrebat:

Cum se simte cand esti impuscat, in mana de exemplu? Mai ai capacitatea de a folosi restul corpului neafectat la potential maxim pentru a scapa sau pentru a te razbuna? Injunghiat cu 2 cutite sau impuscat?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

In momentul in care suferi o rana neletala serioasa, intri in stare de soc, orice durere e trecuta cu vederea, lasata pe mai tarziu. Asta ca sa te poti concentra asupra salvarii. Esti inundat de adrenalina, valuri de luciditate rece iti matura mintea de orice gand care nu ajuta la salvare. Acuitatea organelor de simt si capacitatea de gandire cresc atat de mult incat timpul se dilata. Inafara de membrul sau organul direct afectat, functionezi la capacitate maxima.

Răspuns utilizator avertizat
| xBanKai a răspuns:

Logic ca nu. Daca esti impuscat sau chiar si injunghiat niciodata nu-ti vei mai putea folosi corpul la capacitate maxima asta din cauza ca simti durerea in primul rand, sangerezi si efectele sangerarii for fii resimtite in anemie. Vei avea in permanenta stari de ameteala, amorteala si dureri insuportabile. evident o sa te obisnuiesti putin cu ele dar tot nu s-au vindecat tongue sunt inca acolo. As spune ca maxim ti-ai mai putea folosi corpul la capacitate de 80% asta find impuscat in mana. Daca esti antrenat pui un bandaj acolo sau scoti glontul si te bandajezi dupa sa opresti sangerarea si vei putea sa-ti folosesti respectiva mana la 90-95%. Astea sunt doar parerile mele, eu asa cred despre corpul meu ca s-ar descurca si nu sunt luate de pe internet. Funda? big grin