| Michell0 a întrebat:

Cum te poți îmbogăți legal în România, dacă nu ai decât liceul, fără bacalaureat?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa ajungi in parlament prin cunostinte faci bani furand statul

| RAY a răspuns:

Nu prea poti, din ce sa te imbogatesti din 1000 de ron? multi au furat, cersit prin europa de au, putini sunt bogati ca au muncit moral sa spun asa, mergi la munca in Germania si aduni banii si faci ceva in timp, in ro nu ai ce face

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu conditia sa mostenesti o ruda bogata, sau sa castigi al loterie!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce inseamna un om bogat, in viziunea ta.
Bani poti face din aproape orice meserie, fara bac. Mai multi bani, si mai siguri, decat din majoritatea job-urilor pentru care se cer studii superioare.
Bogat ajungi in timp prin munca, economii, investitii si ceva inteligenta.