| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum te simti acum avand in vedere ca afara e frig? Stiai ca in vremurile reci omul are nevoie de vitamina D din cauza lipsei de Soare si in vremurile reci din cauza vitaminei D solare omul are simptome neplacute?

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Soarele ajuta la fixarea vitaminei D pe care o gasesti in alimentatie. Astfel, in lipsa de soare, e nevoie de un surplus de vitamina D. Oricu, in sezonul rece e nevoie de un surplus de vitamine, alimentatia fiind saraca in cruditati bogate de vitamine.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ma simt incordat laughing

| Mussette a răspuns:

Ce bine ma simt, din 2 raspunsuri, al meu castigator. happy