| anonim_4396 a întrebat:

Cumpara cineva ciresele alea la peste 80 de lei kilogramul?
https://www.digi24.ro/......te-1533481

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Scrie acolo la meniul din dreapta unde e afisat cate orase/castele batalii ai cand se termina. Da parca in 1500 si ceva. Inainte de inceperea campaniei poti modifica din descr_strat ca la rome1, Eu bag tot 999999 desi niciodata nu am jucat nici pana s-ar termina perioada normala.
Fac si alte modificari pentru a face jocul mai competitiv.
Faptul ca alegi campanie scurta sau lunga conteaza putin, te joci cat vrei si poti incerca sa cuceresti lumea indiferent ce campanie alegi.
Mongolii pot fi jucati dar nu au fost facuti in scopul asta pentru ca imediat intrii in minus la economie. Apropo cel mai minus pe care l-am avut a fost de minus - 800.000 rolling on the floor Intr-o campanie cu Portugalia
Recomand sa joci cu Anglia da fara coduri ca e usor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Am inceput jocu Medieval 2 de nici 1 an inainte jucand doar rome si medieval 1. In modul vanilla pe h/h la prima campania jucand cu Portugalia m-am extins atat de usor incat m-am plictisit. Dupa aia am incercat Stainless Steel tot din prima pe h/h, logic fara coduri da am avut probleme jucand cu factii grele din prima. Am invatat sistemul jocului cum sa infrang avantajele date de dificultate, pentru ca la VH trupele tale de top sunt infrante de militii adversare, Ai nevoie de Cavalierie.
Tu Jucand cu Ucraina ai o varietate mare de Horse Archers (pechenegs si ceva mai speciale) si Boyars care schimba jocul, Utilizand cavalerie Caut Generalul advers pe campul de lupta si il ucizi, mai tragi cateva sageti in stanga dreapta, ii faci sa alerge dupa tine dupa care Dai pe melee din toate partiile inclusiv cu horse archers si inamicii o iau la fuga big grin
De regula capturez de 2 ori mai multi decat ucid pe campul de lupta

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-mi si mie terog link-ul de descaracat la modul "WHOLE WORLD" https://www.youtube.com/watch?v=U1JI_wxNYg8&ab_channel=MELKOR

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu cum ai instalat modul "WHOLE WORLD"? pas cu pas, cim? e diferit fata de Stainless Steel 6.4

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Https://www.moddb.com/......quest-2371
Il dezarchivezi simplu in medieval 2 instalat. Si creaza un fisier Eras Total Conquest de unde pornesti selectand ce perioada vrei sa joci. Pt perioada cutare trebuie apasat butonul cutare -iti scrie acolo SI ai si un txt guide.
Chiar ca am testat versiunea, nu l-am jucat inca.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

OK, bine o sa incerc sa vad daca merge. Mersi mult, te anunt daca e ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Pe Stailness Steel daca vrei campanie usoara si cu factie mai de est alege Bizantinii. In early era sunt cea mai avantajata factie, unitatiile sunt superioare tuturor celorlalti Partea proasta e ca toti te vor ataca.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc Spo0ky, o sa am eu grija. Pentru toti bizantini din joc voi fi exact ca el https://www.youtube.com/watch?v=_nHZqIpeTR8 si voi castiga pentru toti bizantinii virtuali.

Power of the King.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu doar explicam factiile, dar ai putea sa joci serios fara coduri ca strica tot jocul. Scopul Stainless Steel e sa faca jocul mai greu fata de modul Original. Cand o sa vezi adversarii cu zeci de armate full atunci e misto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Te provoc sa joci cu Kwarezm Late Era Hard/Hard, Baga si cod pentru unitati, bani - ca e indiferent. Au unitati atat de bune si cu experienta de iti fac praf orice armata. Daca incepi in Late era apar in valuri mai mici mai lent. Daca te joci din Early Era cand ajungi in 1220 vin direct cu zeci de armate. Intr-o campanie la 20 de ani dupa invazie am numarat 50 de armate full
https://youtu.be/igMVKLnrMwE

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine o sa joc cu Kwarezm Late Era Hard/Hard ca sa vad cum e si te anunt dupa cum a fost.