| lifeistough a întrebat:

Cutie automata sau schimbator de viteza?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Schimbator de viteze pentru ca astfel poti conduce si alta masina, nu doar cea proprie.

| Arthur a răspuns:

Cutia automata e mai comoda fiind preferata in general de femei. Schimbatorul normal e universal, e cel adevarat. In Germania daca ai dat examen pe o masina cu cutie automata, atunci masina pe care o conduci va trebui sa aiba cutie automata.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Clar cutie automata.Conduc ambele masini, a mea si a prietenului meu, una e automata, cealalta manuala, dar, parca ambreiaj, frana, amesteca in cutia de viteze cu maneta...Pentru unele femei e prea greu. Mie mi-e indiferent dar conduc o masina care la momentul asta e comoda pentru mine, avand in vedere ca aici din 10 in 10 metri sunt semafoare si trebuie sa opresc.Am condus si Aro asa ca nu e greu sa conduc o masina cu o cutie manuala dar...

| arhivistu a răspuns:

Eu am condus cu ambele cutii si o prefer pe cea automata